Zagadka matematyczna. Większość źle podaje odpowiedź

Zagadki matematyczne sprawiają dużo problemu nawet dorosłym
Zagadki matematyczne sprawiają dużo problemu nawet dorosłym
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

19.03.2023 12:26, aktual.: 25.03.2024 08:54

Matematyczne zagadki na pierwszy rzut oka wydają się banalne, jednak często w praktyce ich rozwiązanie okazuje się wyjątkowo trudne. Oto działanie, z którym powinny poradzić sobie nawet dzieci w podstawówce - okazuje się jednak, że mylą się w nim również dorośli.

Zagadki matematyczne i logiczne cieszą się dużą popularnością w sieci. Dzięki nim możemy sprawdzić swoją zdolność do szybkiego myślenia, stan wiedzy, a także wykorzystać te dwie rzeczy w praktyce.

Mało kto umie rozwiązać tę zagadkę. Jaki jest wynik?

Popularnym rodzajem zagadek, które wydają się banalne, ale wiele osób popełnia przy nich błąd, są te związane z kolejnością wykonywania działań. Jednym z zadań, których wynik dzieli internautów, jest proste równanie. Mimo że teoretycznie jest ono na poziomie ucznia szkoły podstawowej, wiele osób nie jest w stanie podać prawidłowego wyniku.

8 : 4 (1+1) = ?

W sieci pojawiają się dwie odpowiedzi – 1 i 4, a internauci spierają się, który z wyników jest właściwy. Oczywiście tylko jedna ze stron ma rację - wynik przedstawionego równania to 4.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zadanie jest proste. Oto jak je rozwiązać

Jak rozwiązać to zadanie? Najważniejsze w tym jest przypomnienie sobie kolejności wykonywania działań. Najpierw należy wykonać działanie w nawiasie: 1+1 = 2, a następnie obliczać działania po kolei: dzielenie, a później mnożenie. 8:4 = 2, 2*2 = 4.

Nie tylko zagadki z internetu sprawiają trudności. Bywa, że nawet zadania z podręczników dla uczniów szkoły podstawowej są zbyt skomplikowane dla dorosłych - wszystko dlatego, że polecenia w nich wydrukowane nie są do końca jasne, w związku z czym odpowiednich rozwiązań może być kilka.

W przypadku omawianego zadania, które podzieliło internautów, nie można jednak o tym powiedzieć - kolejność wykonywania działań zawsze jest jednakowa.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1621)
Zobacz także