Blisko ludziZadanie z matematyki, które zaskoczyło uczniów i rodziców. Nikt nie potrafi go rozwiązać

Zadanie z matematyki, które zaskoczyło uczniów i rodziców. Nikt nie potrafi go rozwiązać

Zadanie z matematyki dla pierwszoklasistów
Zadanie z matematyki dla pierwszoklasistów
Źródło zdjęć: © Facebook
Aleksandra Lewandowska
18.11.2021 12:34

O tym, że matematyka jest jednym z przedmiotów, które sprawiają największą trudność, wie raczej już każdy. Jednak jeżeli zadania przeznaczonego dla pierwszoklasistów nie potrafią rozwiązać nawet ich rodzice, powinno to dać do myślenia.

Nie jest tajemnicą, że już od dłuższego czasu wielu rodziców ma zastrzeżenia, co do programu nauczania ich dzieci w szkołach. Niektóre zadania z podręczników dla uczniów szkoły podstawowej sprawiają trudności nawet dorosłym, bo rozwiązań może być kilka, a sformułowane polecenia są nie do końca jasne. Tak było także w przypadku jednego z zadań z matematyki, opublikowanego przez rodzica pierwszaka na Facebooku.

To zadanie zaskoczyło rodziców

Matematyka w szkole podstawowej jest banalna i łatwa? Okazuje się, że nie do końca. Na Facebooku jednego z rodziców tegorocznego pierwszoklasisty pojawiło się zadanie, które wywołało niemałą dyskusję. Choć jego polecenie brzmi dość prosto: "Wpisz wyniki w okienka", to właśnie wyliczenia tych wyników sprawiły internautom spore trudności.

Zadanie z matematyki dla pierwszoklasistów
Zadanie z matematyki dla pierwszoklasistów © Facebook

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, pierwsze działanie to 2+2, z którego otrzymujemy wynik 4. Następnie mamy jednak dodać ponownie 2, ale w okienku, w którym powinien znaleźć się wynik, widnieje już cyfra 2. Tak dzieje się również w kolejnych działaniach.

Rodzice puścili wodze fantazji

Jak rozwiązać powyższe zadanie? Rodzice pierwszoklasistów puścili przysłowiowe wodze fantazji i zastosowali nieco skomplikowany, jak dla dzieci w tym wieku, sposób. Polegał on na pomnożeniu każdej cyfry 2 dodatkowo przez liczby od 1 do 7, w wyniku czego sumą całego równania byłby wynik mnożenia 2x7.

Inna opcja? Zmiana niektórych znaków z dodawania na odejmowanie. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że zadanie zostało opublikowane już z błędami. Jeżeli w żadnym z okienek, oprócz pierwszego, nie byłoby cyfry 2, zadanie to polegałoby wyłącznie na wpisaniu liczb parzystych, które byłyby wynikami dodawania kolejnych dwójek. Proste?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta