Trwa ładowanie...

Zagęszczanie i uzupełnianie brwi – na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem z naturalnymi brwiami. W przypadku, gdy nasze włoski mają nieodpowiedni kształt, są nieregularne, rzadkie lub z jakiegoś powodu całkowicie wypadły, zagęszczanie brwi (a także ich uzupełnianie) będzie dla nas ratunkiem.
Share
Rekonstrukcja brwi to bezpolesny zabieg, który daje znakomite efekty
Rekonstrukcja brwi to bezpolesny zabieg, który daje znakomite efektyŹródło: 123RF
dbzitdp

Rekonstrukcja brwi w gabinecie kosmetycznym

Rekonstrukcja brwi to zabieg, który można wykonać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Potrzebne są do tego odpowiednie urządzenia, preparaty i przede wszystkim wprawna ręka specjalisty. Choć procedura wydaje się prosta, wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Źle wykonana rekonstrukcja brwi może oszpecić i zniszczyć naturalne włoski. Cena zagęszczania brwi mieści się w granicach 100 zł. Jeśli decydujemy się na wykonanie kompleksowej rekonstrukcji brwi, musimy być przygotowane na wydatek rzędu 300 zł.

Zagęszczanie brwi i uzupełnianie brwi – czy zawsze idą w parze?

Rekonstrukcja brwi polega na jednoczesnym uzupełnieniu i zagęszczeniu brwi. Można jednak zdecydować się na tylko jeden z tych zabiegów – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy dwa rodzaje działań. Pierwszy to sculpting, czyli dorysowanie za pomocą specjalnego tuszu włosków uzupełniających te brakujące. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilkanaście minut. Druga metoda to building – tu kosmetyczka pomiędzy naturalne brwi dokleja pojedyncze sztuczne włoski. Celem buildingu jest przede wszystkim zagęszczenie brwi. Obie metody dają bardzo naturalne efekty (kolor włosków i tuszu zawsze dobierany jest do typu urody), które utrzymują się nawet do miesiąca. Należy mieć jednak świadomość, że najbardziej wyraziste rezultaty widać przez pierwsze dwa tygodnie.

dbzitdp

Rekonstrukcja brwi – dla kogo?

Rekonstrukcja brwi może być dla nas ratunkiem, jeśli zostałyśmy ofiarą niewłaściwej regulacji brwi. Często się tak zdarza, gdy pierwszy raz próbujemy same nadać brwiom idealny kształt, a brak doświadczenia sprawia, że efekt jest daleki od pożądanego. Jeśli z jakichś przyczyn straciłyśmy włoski, dzięki zagęszczaniu i uzupełnianiu brwi uda nam się je odzyskać (zanim nie odrosną). Rekonstrukcja brwi sprawdzi się także w przypadku, gdy nasze włoski nie wyglądają dobrze i nie pomaga stosowanie kosmetyków do pielęgnacji brwi. Ubytki można maskować przy pomocy pomady do brwi, kredki do brwi, są to jednak kosmetyki, które wytrzymują zaledwie jeden dzień i trzeba je ponownie nakładać. Rekonstrukcja brwi jest trwała i pozwala nam cieszyć się pięknym wyglądem nawet przez cztery tygodnie.

Rekonstrukcja brwi – jak się przygotować i czego unikać?

Zagęszczanie brwi nie wymaga od nas żadnego przygotowania. Oznacza to, że przed zabiegiem nie trzeba stosować żadnych specjalnych maści czy kremów do twarzy, a nasza codzienna pielęgnacja twarzy nie musi ulegać zmianie. Kosmetyczka sama przygotuje skórę i od razu wykona uzupełnianie brwi. Jedyne o czym musimy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na rekonstrukcję brwi, to sposób dbania o włoski już po zabiegu. Powinnyśmy unikać tłustych płynów do demakijażu (najbezpieczniejszy będzie płyn micelarny), mycia twarzy mydłem oraz nakładania na brwi kosmetyków do makijażu. Lepiej też nie dotykać nowych włosków (może je to natłuścić i sprawić, że sztuczne brwi będą wypadać).

dbzitdp

Podziel się opinią

Share
dbzitdp
dbzitdp