Zagęszczanie i uzupełnianie brwi – na czym polega rekonstrukcja brwi?
Rekonstrukcja brwi to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem z naturalnymi brwiami. W przypadku, gdy nasze włoski mają nieodpowiedni kształt, są nieregularne, rzadkie lub z jakiegoś powodu całkowicie wypadły, zagęszczanie brwi (a także ich uzupełnianie) będzie dla nas ratunkiem.
25.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 13:35
Rekonstrukcja brwi w gabinecie kosmetycznym
Rekonstrukcja brwi to zabieg, który można wykonać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Potrzebne są do tego odpowiednie urządzenia, preparaty i przede wszystkim wprawna ręka specjalisty. Choć procedura wydaje się prosta, wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Źle wykonana rekonstrukcja brwi może oszpecić i zniszczyć naturalne włoski. Cena zagęszczania brwi mieści się w granicach 100 zł. Jeśli decydujemy się na wykonanie kompleksowej rekonstrukcji brwi, musimy być przygotowane na wydatek rzędu 300 zł.
Zagęszczanie brwi i uzupełnianie brwi – czy zawsze idą w parze?
Rekonstrukcja brwi polega na jednoczesnym uzupełnieniu i zagęszczeniu brwi. Można jednak zdecydować się na tylko jeden z tych zabiegów – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy dwa rodzaje działań. Pierwszy to sculpting, czyli dorysowanie za pomocą specjalnego tuszu włosków uzupełniających te brakujące. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilkanaście minut. Druga metoda to building – tu kosmetyczka pomiędzy naturalne brwi dokleja pojedyncze sztuczne włoski. Celem buildingu jest przede wszystkim zagęszczenie brwi. Obie metody dają bardzo naturalne efekty (kolor włosków i tuszu zawsze dobierany jest do typu urody), które utrzymują się nawet do miesiąca. Należy mieć jednak świadomość, że najbardziej wyraziste rezultaty widać przez pierwsze dwa tygodnie.
Rekonstrukcja brwi – dla kogo?
Rekonstrukcja brwi może być dla nas ratunkiem, jeśli zostałyśmy ofiarą niewłaściwej regulacji brwi. Często się tak zdarza, gdy pierwszy raz próbujemy same nadać brwiom idealny kształt, a brak doświadczenia sprawia, że efekt jest daleki od pożądanego. Jeśli z jakichś przyczyn straciłyśmy włoski, dzięki zagęszczaniu i uzupełnianiu brwi uda nam się je odzyskać (zanim nie odrosną). Rekonstrukcja brwi sprawdzi się także w przypadku, gdy nasze włoski nie wyglądają dobrze i nie pomaga stosowanie kosmetyków do pielęgnacji brwi. Ubytki można maskować przy pomocy pomady do brwi, kredki do brwi, są to jednak kosmetyki, które wytrzymują zaledwie jeden dzień i trzeba je ponownie nakładać. Rekonstrukcja brwi jest trwała i pozwala nam cieszyć się pięknym wyglądem nawet przez cztery tygodnie.
Rekonstrukcja brwi – jak się przygotować i czego unikać?
Zagęszczanie brwi nie wymaga od nas żadnego przygotowania. Oznacza to, że przed zabiegiem nie trzeba stosować żadnych specjalnych maści czy kremów do twarzy, a nasza codzienna pielęgnacja twarzy nie musi ulegać zmianie. Kosmetyczka sama przygotuje skórę i od razu wykona uzupełnianie brwi. Jedyne o czym musimy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na rekonstrukcję brwi, to sposób dbania o włoski już po zabiegu. Powinnyśmy unikać tłustych płynów do demakijażu (najbezpieczniejszy będzie płyn micelarny)
, mycia twarzy mydłem oraz nakładania na brwi kosmetyków do makijażu. Lepiej też nie dotykać nowych włosków (może je to natłuścić i sprawić, że sztuczne brwi będą wypadać).