Trwa ładowanie...

Zakazany kolor hiacyntów. Pasuje tylko na nagrobek

Hiacynt to bardzo popularny i zarazem piękny kwiat. Jego znaczenie również jest wyjątkowo silne i symboliczne. Co więc oznacza hiacynt? I kiedy pod żadnym pozorem go nie wręczać?

Co symbolizuje hiacynt?Co symbolizuje hiacynt?Źródło: Adobe Stock
dmnycjc
dmnycjc

Hiacynt jest bezpośrednio spokrewniony z lilią, jednak należy on do roślin szparagowatych. To piękny kwiat o intensywnym zapachu, występujący w wielu równie intensywnych kolorach. Podobnie jak w przypadku tulipana czy róży, za wręczeniem hiacynta w konkretnym kolorze stoi ukryta symbolika.

Co symbolizuje hiacynt?

Za hiacyntem kryją się bardzo skrajne symbole. Jest to kwiat, który oznacza szczerość, ale i pochopne postępowanie, zazdrość, smutek i, według starożytnych, sport. Tak, starożytni często używali hiacyntów w trakcie ważnych wydarzeń sportowych.

dmnycjc

Bukiet z hiacyntów można wręczyć osobie, którą darzy się szacunkiem i miłością. Należy jednak unikać wręczania bukietów z żółtym hiacyntem, bowiem jest on uważany za symbol zazdrości, np. sukcesu zawodowego. Nie powinno się więc wręczać go przełożonym czy współpracownikom. Z kolei bardzo popularny, fioletowy hiacynt, symbolizuje smutek. Taki kwiat można postawić na grobie, jednak dużym nietaktem byłoby wręczenie go osobie, którą darzy się ciepłymi uczuciami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trujące, wiosenne kwiaty. Od nich lepiej trzymać się z daleka

Znaczenie kolorów hiacyntów

Biały — symbolizuje niewinność, czystość, nowe początki, nadzieję. Nada się do bukietu. np. z okazji obrania nowej drogi zawodowej czy też dla świeżo upieczonej mamy

dmnycjc

Purpurowy — symbolizuje smutek i przebaczenie. Najbezpieczniejszym wyborem jest zastosowanie go w bukiecie np. na nagrobek

Czerwony — podobnie jak w przypadku róży, oznacza miłość, płomienne uczucie, romans, ale też zabawę i pasję. To najbezpieczniejsza opcja, jeśli chodzi o hiacynty i tak naprawdę, można wręczyć je z każdej okazji.

Żółty — tak jak żółta róża czy żółty tulipan, symbolizuje zazdrość. Szczególnie, jeśli wręcza się takie partnerowi lub partnerce. Będą wiedzieli wówczas, że jesteśmy o nich zazdrośni.

dmnycjc

Ezoteryczne znaczenie hiacyntów

Hiacynt wywodzi się z mitologii greckiej. Był to piękny i radosny chłopiec, który dorastając, zwracał na siebie uwagę innych mężczyzn, a konkretniej, Apollina, który miał być w nim bardzo zakochany. Młodzi przez jakiś czas żyli razem w szczęściu, dopóki na ich drodze nie stanął Zefir. Z zazdrości o Hiacynta, rzucił dyskiem w Apollina. Ten w odruchu obronnym, odrzucił dysk, który przez przypadek trafił w niewinnego Hiacynta. Dysk znacząco go poranił, ale nie na tyle, aby odniósł on poważne szkody na ciele. Stąd też wzięła się symbolika tego niezwykłego kwiatu. Jest on piękny, ale symbolizuje też smutek i zazdrość.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmnycjc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmnycjc