Blisko ludziZakazuje mi chodzić na dyskoteki

Zakazuje mi chodzić na dyskoteki

Zakazuje mi chodzić na dyskoteki

17.01.2008 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego moja mama mi nie ufa? Mam czternaście lat, a ona nie pozwala mi chodzić na dyskoteki, bo uważa, że będę się przytulała z chłopakami.

Dlaczego moja mama mi nie ufa? Mam czternaście lat, a ona nie pozwala mi chodzić na dyskoteki, bo uważa, że będę się przytulała z chłopakami. Chyba to normalne, że dziewczyny w moim wieku interesują się płcią przeciwną. Ona tego nie rozumie, czasami mam jej dość.

Nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków. To, że mama nie pozwala Ci chodzić na dyskoteki, nie musi świadczyć o tym, że nie ma do Ciebie zaufania. Masz czternaście lat i jak każda nastolatka jesteś narażona na różne niebezpieczeństwa, których być może nie bierzesz pod uwagę. Twoja mama o nich pamięta i chce przed nimi uchronić swoje dziecko. Postaraj się myśleć o intencjach mamy w sposób pozytywny, bo jako rodzic z pewnością Cię kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej.

Masz rację: to normalne, że czternastolatka interesuje się chłopcami, ale nie musi interesować się nimi na dyskotekach, w pubach czy podobnych miejscach. Uwierz mi, że rodzice, choć pozornie niczego nie rozumieją, tak naprawdę mają wiedzę, doświadczenie, a co najważniejsze – jak najlepsze intencje, jeśli chodzi o dzieci. Rozmawiaj z mamą, zgłaszaj swoje zastrzeżenia, mów o wątpliwościach, ale nie stawiaj sprawy na ostrzu noża i nie podejrzewaj, że jeśli czegoś zakazuje, to wyłącznie dlatego, że Cię nie rozumie albo chce sprawić Ci przykrość. Z pewnością tak nie jest.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także