Zamroź płyn do mycia naczyń. Patent, który powinien znać każdy

Zamroź płyn do mycia naczyń. Patent, który powinien znać każdy

Zamrożony płyn do naczyń ma wiele zaskakujących zastosowań
Zamrożony płyn do naczyń ma wiele zaskakujących zastosowań
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | TOMASZ MAJCHROWICZ
08.05.2023 16:07, aktualizacja: 08.05.2023 16:42

Kto nie słyszał o mrożeniu płynu do mycia naczyń, niech żałuje.Ten genialny patent można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dzięki mrożeniu płyn do mycia naczyń jest w stanie usunąć nawet zaschnięty brud i trudne do usunięcia plamy. Na czym polega ta metoda?

TikTok czy Instagram to prawdziwe kopalnie patentów dotyczących czyszczenia różnych powierzchni czy po prostu sprzątania. Na jednym z profili o nazwie @fabulosa_cleaning pojawił się jakiś czas temu filmik, na którym polecano zamrożenie płynu do mycia naczyń. Płyn po prostu rozlano do pojemnika na kostki lodu i włożono do zamrażarki. Jak się okazuje, ten środek czystości po zamrożeniu ma znacznie więcej zastosowań i działa mocniej niż w płynnej postaci.

Mrożenie płynu do naczyń — czy to ma jakikolwiek sens?

Zamrożone kostki płynu do mycia naczyń można użyć np. przy miejscowych zabrudzeniach na tekstyliach, powstałych wskutek styczności z jedzeniem. Wystarczy przetrzeć kostką ubrudzoną powierzchnię. Rozpuszczający się płyn powinien w całości usunąć plamę. W przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń plamę warto delikatnie zwilżyć przed czyszczeniem. Ten patent można wykorzystać do czyszczenia tapicerki, dywanu czy ubrań.

Zamrożony płyn do mycia naczyń doskonale poradzi sobie z usunięciem tłustych plam z garnków, patelni czy z piekarnika. Zmrożoną kostką wystarczy potrzeć pokrytą tłuszczem powierzchnię, aby go skutecznie usunąć. Na końcu, wystarczy przetrzeć mytą powierzchnię wilgotną ściereczką w celu pozbycia się resztek detergentu z naczynia. Co najlepsze, taką zamrożoną kostką bez wahania można trzeć o powierzchnię, bowiem nie ma żadnego ryzyka, że pojawi się na niej jakakolwiek rysa czy uszkodzenie. To fantastyczna alternatywa dla popularnego druciaka.

Jeśli chcesz pozbyć się resztek kleju, np. ze słoika, wykorzystaj patent z mrożonym płynem do naczyń. Płyn usunie resztki kleju z powierzchni i delikatnie go rozpuści, co ułatwi całą czynność.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta