Znicze będą "glamour". Wystarczy prosty zabieg
Stawianie zniczy na grobach to nieodłączny element Wszystkich Świętych. W sklepach już od kilku tygodni są dostępne nowe znicze. Jeżeli chcemy jednak wyczyścić te, których już używaliśmy, istnieje prosty sposób.
Uroczystość Wszystkich Świętych nadchodzi wielkimi krokami - wiele osób już myśli o kupnie nowych zniczy, które trafią na groby bliskich. Jeżeli mamy jednak znicze z zeszłego roku, które nie zostały wykorzystane lub chcemy użyć tych, które nie są jeszcze zniszczone, możemy to zrobić bez większych problemów. Oto co nam pomoże.
Jak wyczyścić znicze z zeszłego roku?
Czyszczenie zniczy zaczynamy od zgromadzenia materiałów. Potrzebne będą: miska z ciepłą wodą, płyn do naczyń, szczotka z miękkim włosiem oraz szmatka. Można również użyć octu, który doskonale sprawdza się przy usuwaniu trudnych zabrudzeń.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Maja Rutkowski kupiła znicze na groby za kilka tysięcy: "To bardziej ekologiczne"
Znicze ze szkła można bardzo łatwo oczyścić z nagromadzonego kurzu i brudu. Wystarczy zanurzyć szklane części zniczy w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Po kilku minutach namaczania delikatnie wyszorować powierzchnię szczotką z miękkim włosiem. Jeśli na szkle znajdują się trudniejsze plamy, należy nasączyć szmatkę octem i przetrzeć zabrudzone miejsca. Wtedy powinny zniknąć.
Przy czyszczeniu zniczy warto także sprawdzić stan korków lub uszczelek, które zabezpieczają znicze przed dostaniem się do wnętrza wody. W razie potrzeby najlepiej jest wymienić je na nowe, aby uniknąć problemów i zapewnić im długotrwałą ochronę.
Wyczyść metalowe elementy pastą do zębów
Metalowe elementy zniczy często korodują pod wpływem wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Aby przywrócić im dawny blask, wystarczy użyć specjalnych preparatów do czyszczenia metali lub pasty do zębów. Wystarczy nałożyć je na szmatkę i dokładnie przetrzeć metalową powierzchnię. W przypadku uporczywych zabrudzeń można zastosować drobnoziarnisty papier ścierny, zachowując ostrożność.
Po oczyszczeniu wszystkich części zniczy zadbajmy o ich poprawne złożenie. Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie połączenia, śruby i zatrzaski, by znicze były stabilne i bezpieczne. Upewnijmy się, że elementy zostały osuszone, by uniknąć powstania pleśni.
W przypadku zniczy elektrycznych zwróćmy szczególną uwagę na stan przewodów oraz baterii. Wymieńmy je w razie potrzeby, żeby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.