Zarabiał tysiąc złotych. W domu rodzinnym się nie przelewało
Piotr Kupicha w jednym z ostatnich wywiadów wrócił wspomnieniami do początków swojej kariery. Wokalista przyznał, że w przez wiele lat czuł, że w domu się nie przelewało, a rodzice ciężko pracowali, aby zapewnić synowi odpowiednią edukację.
Od 2005 roku jest wokalistą, gitarzystą i liderem grupy Feel. Dzięki utworom "A gdy jest już ciemno", "Jak anioła głos" czy "No pokaż, na co cię stać" zespół szybko zyskał ogromną popularność, grywając nawet po 250 koncertów w ciągu roku. Ogromny sukces nie sprawił jednak, że Piotr Kupicha zapomniał, jak ciężko wiodło się jego rodzicom i ile poświęcili dla jego rozwoju.
W wywiadzie dla "Faktu" artysta opowiedział o dzieciństwie, które nie było usłane różami. Zanim wszedł na szczyt, a jego nazwisko stało się znane w całej Polsce, żył w skromnym domu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Piotr Kupicha nie miał łatwego dzieciństwa
Wokalista zespołu Feel w rozmowie wspominał dom rodzinny. Artysta pochodzi z Katowic. Ojciec pracował w Hucie Batory, zaś matka była dyrektorką Cepelii. W czasach PRL-u rodzice przyszłego muzyka często żyli "od pierwszego do pierwszego".
- Tak żyli rodzice w PRL-u, kiedy nie przelewało się, kiedy był normalny etat u ojca w Hucie Batory, czy u mamy w Cepelii. Ja później też żyłem od pierwszego do pierwszego. Pamiętam, że pierwszą pracę, którą miałem… Pracowałem w takiej firmie szkoleniowej, jako pomoc. W 2000 roku, na początku, powiedziałem szefowi, że chcę zarabiać 800 zł. On na mnie wtedy spojrzał i powiedział, że 800 to trochę mało i dał mi 1000 zł - zdradził Kupicha.
Muzyka towarzyszy mu od dawna
Piotr Kupicha już w wieku 16 lat zaczął naukę gry na gitarze klasycznej. W wieku 21 lat stworzył zespół Sami, który zwyciężył w konkursie Premier na 38. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z grupą wydał jeden studyjny album, w tym samym czasie pracował w firmie doradczo-szkoleniowej.
Od 2005 roku poświęcił się całkowicie zespołowi Feel, wydał pięć płyt, stworzył wiele przebojów i otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika, Telekamerę "TeleTygodnia", SuperJedynkę oraz Fryderyka.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.