Blisko ludziZaskakujące słowa Beaty Kempy. Mówi o warunkach, jakie powinna spełnić kobieta, aby zrobić karierę

Zaskakujące słowa Beaty Kempy. Mówi o warunkach, jakie powinna spełnić kobieta, aby zrobić karierę

Beata Kempa, a Polish MEP, seen during the debate 'LGBT ideology and gender. Experience
EU countries and EU policy', inside the Pontifical University of John Paul II in Krakow.
On Monday, December 9, 2019, in Krakow, Poland. (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Beata Kempa, a Polish MEP, seen during the debate 'LGBT ideology and gender. Experience EU countries and EU policy', inside the Pontifical University of John Paul II in Krakow. On Monday, December 9, 2019, in Krakow, Poland. (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
02.03.2021 13:46

Beata Kempa, posłanka Solidarnej Polski nagrała wideo, w którym odpowiedziała na pytania internautów. Sama zainicjowała wątek kobiet w polityce. Wyjaśniła, że powinny się w nią angażować, ale pod kilkoma warunkami. Zaskakujące, co powiedziała.

Europosłanka wzięła udział w wideoczacie. Odpowiedziała na pytania internautów, jej nagranie jest dostępne w serwisie społecznościowym Twitter. Jednym z poruszanych wątków była kwestia kariery politycznej kobiet. Jej zdaniem powinny angażować się w ten rodzaj działalności, ale za zgodą męża. Fani oniemieli.

Na opublikowanym nagraniu Beata Kempa wymienia kilka spraw, o których warto rozmawiać i które dotyczą kobiet. Wymieniła rolę kobiet w polityce, to jak one się tam czują, jakimi obszarami mogą się zająć, jak może kształtować się ich kariera i jak ją łączyć z życiem rodzinnym. Później powiedziała: "Warto, abyśmy jako dziewczyny i kobiety się naprawdę angażowały. To jest do poukładania, ale warunek jeden, jeżeli jest mąż, który potrafi pomóc i zaakceptuje to. Bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki".

Dalej dodała: "natomiast, jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to trzeba się zastanowić. Bo jednak rodzina jest tutaj na pierwszym miejscu absolutnie".

Wypowiedź Beaty Kempy zdziwiła obserwatorów i komentatorów. Pod nagraniem napisali, że nie widzą powiązania między karierą, a zgodą męża.

Na wypowiedź Beaty Kempy zareagował też inny europoseł, Łukasz Kohut z Wiosny. Skierował do męża Beaty Kempy podziękowania: "Pani Beato proszę podziękować mężowi - bez niego i Jego zgody mój ogląd świata politycznego byłby zdecydowanie mniej wielokulturowy" - napisał Łukasz Kohut na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Kobieta