Zaśniesz w moment. Naukowcy odkryli genialną metodę

Zaśniesz w moment. Naukowcy odkryli genialną metodę

Jak zasnąć 20 minut szybciej?
Jak zasnąć 20 minut szybciej?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.04.2023 11:52, aktualizacja: 13.04.2023 13:49

Może masz problem z zasypianiem? Okazuje się, że naukowcy znają sposób, aby zrobić to szybciej niż w 20 minut. Co więcej, nie musisz faszerować się tabletkami nasennymi. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobra wyobraźnia.

Naukowcy rozprawili się z popularnymi mitami na temat szybkiego zasypiania. Okazuje się, że wiele z nich, zamiast pomagać, mogą po prostu szkodzić. Eksperci radzą jednak, by wypróbować zupełnie inny sposób, który pomoże zapaść w sen nawet o 20 minut szybciej niż zazwyczaj.

Dlaczego sen jest ważny?

Dobry sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby go sobie zapewnić, zwracamy uwagę na temperaturę w pomieszczeniu, w którym śpimy, odpowiednie poduszki i materace lub posiłki, które jemy.

Istnieje wiele mitów na temat zasypiania, z którymi eksperci postanowili się rozprawić. Jeden z nich dotyczy długości snu. Niektórzy twierdzą, że wystarczy im zaledwie od trzech do nawet pięciu godzin drzemki, by czuć się wypoczętym i pełnym sił. Instytut Sleep Research Society dowiódł, że przeznaczanie na sen tylko czterech godzin postarza mózg badanych nawet o osiem lat.

W momencie, gdy odczuwamy zmęczenie, warto jednak skusić się na krótką drzemkę. American Heart Association dowiodło, że wystarczy 30 minut, by poprawić swoją wydajność w pracy. Naukowcy ostrzegają jednak, aby zasypiać na krótką chwilę najpóźniej wczesnymi popołudniami.

Szybki sposób na głęboki sen

Od dziecka rodzice uczą dzieci, by podczas problemów ze snem liczyć owce. To jedna z najpopularniejszych metod, która ma pomóc w zasypianiu. Okazuje się jednak, że naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego odradzają ten sposób. Może on w rezultacie powodować znudzenie, a nawet problemy z koncentracją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Eksperci dowiedli, że jest znacznie prostszy i szybszy sposób na głęboki sen. Wystarczy wyobrazić sobie spokojną plażę lub szumiący wodospad, by zasnąć nawet 20 minut szybciej niż zazwyczaj. Nieoceniona może być w tym przypadku wyobraźnia. Warto przypomnieć sobie niektóre krajobrazy z wakacji, aby odpowiednio się zrelaksować.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta