Zdradziła, jak jest naprawdę. Chodzi o kaszmirowe swetry w sieciówkach

W okresie jesienno-zimowym sklepowe półki i wieszaki zapełniają się swetrami. Podczas zakupów wiele kobiet patrzy na metki, by wybierać modele z naturalnych materiałów. Jednak czy kaszmir z sieciówek to faktycznie tkanina najwyższych lotów? Pani od jakości wyjaśniła zaskakującą prawdę w jednym z ostatnich filmików.

Zdradziła prawdę o kaszmirowych swetrach z sieciówek
Zdradziła prawdę o kaszmirowych swetrach z sieciówek
Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok, paniodjakosci

24.10.2024 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej osób podchodzi do zakupów odzieżowych z dużą dozą świadomości, rezygnując przede wszystkim ze sztucznych materiałów. Sweter ze składem 100 proc. poliester za 200 zł? Mówimy temu stanowcze: nie.

Dlatego w okresie jesienno-zimowym zaczyna się polowanie na modele lepsze jakościowo – przede wszystkim z zawartością bawełny, wełny i kaszmiru. Ale czy warto ufać sieciówkom w przypadku tkanin premium? Okazuje się bowiem, że kaszmir kaszmirowi nierówny. Całą sprawę objaśniła Katarzyna Danilko znana na TikToku jako pani od jakości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd pochodzą kaszmirowe swetry najwyższej jakości?

Katarzyna Danilko rozpoczęła swój filmik od wyjaśnienia, skąd pochodzi kaszmir. Wbrew powszechnej opinii wcale nie od owiec.

– Kaszmir pochodzi od kóz kaszmirskich. (...) To niezwykle luksusowa wełna, a ta najbardziej luksusowa pozyskiwana jest z obszaru brzucha. Dodatkowo wyczesywana jest ręcznie, nie mechanicznie. Żeby uzyskać jeden sweter, potrzebujemy wełny od kilu kóz. Zatem czy to jest możliwe, by pozyskiwany ręcznie kaszmir najwyższej jakości pierwszego gatunku wylądował w sieciówce? – zapytała.

Ubrania w sieciówkach pochodzą z "odpadów kaszmirowych"

– Otóż nie. Są to tzw. odpady kaszmirowe. Mogą pochodzić od chorych zwierząt, od zmarłych zwierząt. Mogą to być włosy z okolic odbytu czy grzbietu, bo tam wełna jest najniższej jakości. (...) Kaszmir nie występuje w świecie fast ani ultra fast fashion – wyjaśniła pani od jakości.
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
kaszmirubrania z sieciówkijakość
Komentarze (1)