Blisko ludziZęby we śnie. Mogą oznaczać więcej, niż nam się wydaje

Zęby we śnie. Mogą oznaczać więcej, niż nam się wydaje

Znaczenie snów zmieniło się na przestrzeni lat
Znaczenie snów zmieniło się na przestrzeni lat
Źródło zdjęć: © Getty Images | viktorcap@gmail.com
oprac. KSA

22.08.2021 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzenia senne fascynują naukowców, ponieważ nadal nie udało się w pełni odkryć ich pochodzenia. Jest kilka bardzo popularnych motywów, które śnią się ludziom na całym świecie. Jednym z nich są zęby.

Zdaniem wielu badaczy marzenia senne pozwalają naszemu mózgowi odpocząć. Badacze teoretyzują, że jednym z celów śnienia jest wypieranie bolesnych przeżyć, aby umożliwić poprawę zdrowia psychicznego. Niestety nie zawsze śnimy tylko o miłych i przyjemnych rzeczach. Zdarza się, że budzimy się przerażeni albo wręcz spoceni, bo wystąpiły tak silne emocje.

Sen o zębach

W snach doświadczamy wielu bardzo dziwnych, często absurdalnych sytuacji. Są również sny, które jeszcze nasi przodkowie traktowali jak zwiastuny złych wydarzeń.

Do tej grupy zdecydowanie należał sen o zębach. Jeśli komuś śniły się wypadające zęby, to od razu zaczynał myśleć, że niedługo spotka go tragedia, a nawet śmierć. W przeszłości leczenie zębów było bardzo problematyczne i niejednokrotnie ludzie poważnie chorowali z powodu powikłań np. po ciężkim zapaleniu dziąsła.

Obecnie, gdy śnią nam się wypadające zęby, to jest to trochę inaczej interpretowane. Zazwyczaj taki sen pojawia się u osób nieśmiałych, które stresują się przed ważnym wydarzeniem. Taki sen to znak, że powinniśmy mimo wszystko uwierzyć w siebie.

Jeśli w śnie bolą nas zęby, to może zwiastować osiągnięcie upragnionego celu. Jeśli śniąc, widzimy krzywe zęby, to powinniśmy przyjrzeć się sprawom finansowym w naszym życiu. Być może wymagają one korekty, poprawienia systemu wydawania i oszczędzania. Z kolei białe zęby we śnie są symbolem powodzenia życiowego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także