Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
paznokcie

Żel do paznokci - jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad używaniem żelu do paznokci, musisz wiedzieć kilka rzeczy na jego temat. Z powodu niewiedzy możesz zaopatrzyć się w nieodpowiednie produkty. Na przykład takie, które będą wymagały użycia dodatkowo innych specyfików. Wtedy zrobienie manicure okaże się niemożliwe.

Share
Żel do paznokci - jaki wybrać?
Źródło: Materiały prasowe
d1banvl

Dlatego na etapie wyboru produktów powinnaś dobrze wiedzieć, czego szukasz. Aby poznać lepiej swoje potrzeby i preferencje, zapoznaj się z krótkim przewodnikiem na temat żeli do paznokci, jak dla Ciebie stworzyliśmy.

Żel do paznokci niejedno ma imię

Na sam początek musisz wiedzieć, że żel do paznokci to bardzo ogólne pojęcie. W jego skład wchodzi wiele produktów, których używa się do stworzenia manicure żelowego. Niektóre są bardziej uniwersalne, a inne mają jedno konkretne przeznaczenie. Zwracaj na to uwagę, ponieważ rodzaj żelu będzie determinował sposób jego używania.

d1banvl

Żele jednofazowe - czyli 3 funkcje w jednym

To bardzo uniwersalna opcja - działa na zasadzie 3w1. Żel do paznokci jednofazowy to żel bazowy, budujący i nabłyszczający w jednym. Decydując się na taki rodzaj produktu, nie potrzebujesz ich więcej, aby wykonać kompleksową stylizację.

To opcja szczególnie polecana dla osób początkujących. Warto kupić żel jednofazowy, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą metodą stylizacji paznokci. Ograniczenie się do jednego produktu wydaje się także niektórym bardziej praktyczne i wygodne.

Żele trójfazowe - specjaliści w swoim fachu

Żel do paznokci trójfazowy to rodzaj produktu odpowiedzialny tylko za jedno, konkretne zadanie. Takim żelem będzie żel bazowy, który wykorzystujemy tylko do stworzenia bazy do dalszej stylizacji. Analogicznie - żel budujący wykorzystamy do nabudowania płytki, a nabłyszczający do wykończenia.

Tego rodzaju produktów nie użyjesz zamiennie. Dlatego w przypadku używania żeli trójfazowych potrzebujesz o dwa produkty więcej niż w przypadku żeli jednofazowych. Każdy z nich jest natomiast idealnie przystosowany do swojej konkretnej roli.

d1banvl

Żele do paznokci w różnych kolorach

Jeśli masz już żel do paznokci bazowy, budujący i nabłyszczający, albo 3w1, czyli żel jednofazowy - czas na odrobinę szaleństwa z kolorem! Kolorowe żele UV to coś, czego wybieranie i kupowanie sprawia kobietom najwięcej frajdy. Nic dziwnego - jest to najbardziej widoczna część stylizacji paznokci.

Obecny rynek jest na tyle bogaty, że możemy wybierać z setek kolorów w tysiącach odcieni! Do wyboru mamy już więc nie tylko klasyczną, elegancką czerwień lub odcienie nude. Palety kolorów poszczególnych producentów stają się z sezonu na sezon coraz bardziej pokaźne. Dlatego każda z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Jak połączyć wszystkie rodzaje żeli w idealny manicure?

Kolejność wykonywania manicure żelowego jest bardzo prosta i łatwo ją zapamiętać. Pomagają w tym także poszczególne nazwy lakierów. Na początek żel do paznokci budujący - jeśli chcesz je przedłużyć lub wyrównać naturalną płytkę. Następnie baza - czyli podkład dla żelu kolorowego. Na sam koniec - nabłyszczać i gotowe!

Sprawa jest jeszcze prostsza, jeśli wybrałaś żel do paznokci jednofazowy. W tym przypadku będzie on pełnił funkcję wszystkich trzech produktów - poza żelem kolorowym. Kolejność ich wykorzystania będzie jednak taka sama. Zatem - wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada i zacznij sama tworzyć swój idealny manicure żelowy. Masz już podstawową wiedzę, teraz czas na zakup produktów!

d1banvl

Podziel się opinią

Share
d1banvl
d1banvl