Blisko ludziKim jest Zendaya? Najmłodsza zwyciężczyni Emmy to głos młodego pokolenia

Kim jest Zendaya? Najmłodsza zwyciężczyni Emmy to  głos młodego pokolenia

Zendaya wygrała statuetkę Emmy
Zendaya wygrała statuetkę Emmy

22.09.2020 10:04, aktual.: 01.03.2022 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zendaya kilka dni temu odebrała statuetkę Emmy za postać, w którą wcieliła się w serialu HBO pt. "Euphoria". To najmłodsza laureatka w tej kategorii w historii. Aktorstwo to tylko jedno z wielu jej zajęć. Jest ikoną mody, projektuje własne kolekcje, śpiewa i jest zaangażowana społecznie.

"Chcę tylko powiedzieć, że w młodych ludziach jest nadzieja (…) chcę powiedzieć wszystkim rówieśnikom, którzy pracują na ulicach: widzę was, podziwiam, dziękuję" – mówiła wzruszona Zendaya po tym, jak wręczono jej statuetkę Emmy. 24-latka jest najmłodszą zdobywczynią tej nagrody. Jimmy Kimmel później żartował: "Jest młodsza od Baby Yody i już ma Emmy".

W swoich słowach aktorka nawiązała do trwający w Stanach Zjednoczonych protestów ruchu na rzecz równości i przeciw policyjnej przemocy "Black Lives Matter". Bo Zendaya jest nie tylko aktorką, ale również aktywistką i głosem pokolenia "Z".

Kim jest Zendaya

Zendaya urodziła się w 1996 roku i już 14 lat później zyskała popularność dzięki roli w serialu Disneya "Taniec Rządzi". To właśnie tam wystąpiła w 2010 roku jedną z głównych ról wraz z Bellą Thorne. Później szybko wspięła się po szczeblach kariery.

Jej mama jest menadżerką kalifornijskiego teatru szekspirowskiego, gdzie Zendaya uczęszczała w późniejszych latach. Później trafiła do szkoły artystycznej w Oakland i szybko okazało się, że z wielozadaniowością nie ma problemu. Amerykańska publiczność zna ją zarówno z występów w teatrze, jak i kariery muzycznej. Jest też modelką.

Pokolenie "Z" pokochało Zendayę za jej szczerość i skromność. Aktorka uczy kobiety samoakceptacji i tego, że prawdziwe życie jest dalekie od obrazków pokazywanych nam na Instagramie. W wywiadach mówi o zwykłych troskach życia codziennego.

W serialu "Euphoria" wcieliła się w rolę nastoletniej Rue, która nadużywa ciężkich narkotyków. Choć po wygranej pojawiło się wiele zarzutów, że nie zasłużyła na statuetkę, trzeba przyznać, że 24-latka jako Rue wypadła bardzo wiarygodnie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)