Zioła na wątrobę. Jakie wybrać dla złagodzenia dolegliwości bólowych?
08.10.2020 11:38, aktual.: 01.03.2022 14:06
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zioła na wątrobę znajdziesz w każdej aptece oraz sklepie zielarskim. Z ich pomocą skutecznie pozbędziesz się bolesnych dolegliwości, a także zapewnisz sobie ulgę przy przeciążeniu wątroby. Dobrze mieć pod ręką kilka pomocnych ziół, które zadziałają znacznie lepiej, niż niejeden gotowy lek na bolącą wątrobą.
Jeśli miewasz dosyć często bóle brzucha, dobrze zaopatrz się w zioła na wątrobę, które w przyszłości wybawią Cię od wielu przypadłości. Wystarczy porządny napar albo herbata z dodatkiem pomocnych ziół, a w kilka chwil pozbędziesz się uporczywego bólu na bardzo długo. Zobacz, co najlepiej działa na wątrobę i przygotuj się na przyszłość.
Zioła na wątrobę – niezawodny ostropest plamisty
Doskonałym ziołem na wątrobę jest ostropest plamisty, który swoim wyglądem przypomina popularny oset. Przede wszystkim zawiera w sobie sylimarynę, czyli naturalny kompleks flawonoidów. Dzięki temu działanie ostropestu plamistego jest silniejsze – sylimaryna chroni wątrobę przed wszelkimi toksynami, a także wykazuje się właściwościami przeciwzapalnymi, regenerującymi oraz chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych. Zioła na wątrobę w formie ostropestu dobrze zażywać regularnie, minimum przez miesiąc.
Zioła na wątrobę – doskonały karczoch
Karczoch zwyczajny jest często wykorzystywanym warzywem w kuchni śródziemnomorskiej. Jak się okazuje, jego kwiatostany zawierają w sobie cenne przeciwutleniacze oraz inulinę, czyli cenny probiotyk. Karczoch jako skuteczne ziele na wątrobę odznacza się także zawartością cynaryny- pobudza wydzielanie żółci i przyspiesza opróżnianie pęcherzyka żółciowego. Dodatkowo obniża poziom cholesterolu, dlatego warto kupić ekstrakt z karczocha w formie płynu albo tabletek.
Zioła na wątrobę – poczciwy dziurawiec
W zestawieniu ziół na wątrobę nie mogło zabraknąć dziurawca. W końcu to jeden z najpopularniejszych środków żółciopędnych. Także zawiera flawonoidy, które wpływają rozkurczowo na drogi żółciowe, a także zapobiegają tworzeniu się kamieni. Dziurawiec pomaga szczególnie po tłustym posiłku – wystarczy zalać torebkę wrzątkiem i odczekaj kilka minut. Pamiętaj, że dziurawiec może obniżać skuteczność tabletki antykoncepcyjnej.