Zmarszczki i bóle kręgosłupa. Wszystko przez złą pozycję snu

Spanie na brzuchu jest niekorzystne dla zdrowia - zdjęcie poglądowe
Spanie na brzuchu jest niekorzystne dla zdrowia - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

31.10.2023 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Wiele osób przyznaje się, że przeznacza zbyt mało czasu na tego rodzaju odpoczynek, czego skutki odczuwa później przez cały dzień. Kiedy mówimy o śnie, liczy się jednak nie tylko jego długość.

Przyjmuje się, że na śnie dorosły człowiek powinien spędzać od 7 do 9 godzin na dobę. Choć dokładna liczba jest kwestią indywidualną, spanie 6 i mniej godzin w dłuższej perspektywie może pogarszać stan zdrowia. Apatia, kłopoty z pamięcią, spadek odporności oraz problemy z koncentracją to jedynie początek!

Oprócz samej długości snu powinniśmy zadbać o jego odpowiednią higienę. Pewien specjalista zwraca uwagę, że jedna z pozycji, w której zasypiamy, jest szczególnie niezdrowa.

To najgorsza pozycja. Specjalista zwraca uwagę na konsekwencje

James Leinhardt jest ekspertem od snu i prawidłowej postury ciała. Według Leinhardta najgorszą pozycją jest spanie na brzuchu. Po nocy przespanej w takiej pozie możemy się obudzić z bólem kręgosłupa na odcinku szyjnym. Co więcej, w ten sposób ograniczamy też dopływ tlenu do ciała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na tym jednak nie kończą się wady spania na brzuchu. Specjalista zwraca też uwagę, że twarz przyciśnięta do poduszki to ryzyko szybszego pojawienia się zmarszczek. Jak w takim razie układać się do snu, aby uniknąć wymienionych problemów? Leinhardt podaje rozwiązanie.

Zasypiaj w tej pozycji. Obudzisz się wypoczęty

Wspomniany ekspert od prawidłowej postawy i snu przekonuje, że najzdrowsza pozycja to położenie się na lewym boku. Konieczne jest przy tym ułożenie ciała na dwóch poduszkach. Jedną umieszczamy tradycyjnie pod głową, drugą zaś wkładamy między kostki i kolana. W taki sposób stabilizujemy biodra. Specjalista przyznaje, że na początku może nam być trudno wytrzymać w tak przyjętej pozie. Wówczas radzi, aby pozostać w niej przez co najmniej 30 minut, aby przyzwyczaić ciało.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
zdrowiesenselfcare
Komentarze (0)