Sypia z mężem "po skandynawsku". Już nie chcą inaczej

Sypia z mężem "po skandynawsku". Już nie chcą inaczej

Tiktokerka stwierdzi, że metoda "po skandynawsku" ratuje związki
Tiktokerka stwierdzi, że metoda "po skandynawsku" ratuje związki
Źródło zdjęć: © TikTok | shopshannonsweeney
25.10.2023 19:33, aktualizacja: 25.10.2023 19:53

Tiktokerka Shannon Sweeney opowiedziała o plusach "skandynawskiej metody spania". Przyznała, że razem z partnerem wypróbowali ten sposób już kilka lat temu i od tej pory nie wyobrażają sobie, aby mieli inaczej dzielić łóżko.

Statystycznie człowiek przesypia jedną trzecią swojego życia. Nie od dziś wiadomo, że sen jest niezwykle istotny w codziennym funkcjonowaniu. Poprawia kondycję fizyczną, pracę mózgu, koncentrację, a także... wpływa na związek. To, jak śpimy, może rzutować na relacji z partnerem.

Brak odpowiedniej ilości snu może prowadzić do złego samopoczucia, apatii, nerwowości oraz obniżonej sprawności. Niewysypanie się może powodować rozdrażnienie, a także kłótnie w relacji. I chociaż spanie z ukochaną osobą brzmi bardzo romantycznie, to jednak warto przetestować tzw. metodę skandynawską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skandynawska metoda snu ratuje związki

Tiktokerka Shannon Sweeney kilka lat temu wybrała się z partnerem na wycieczkę do Szwecji. Para zauważyła, że w ich pokoju hotelowym znajduje się ogromne łóżko, a na nim… dwie kołdry. Początkowe zdziwienie przerodziło się w fascynację, a po powrocie do Stanów Zjednoczonych małżeństwo postanowiło już zawsze używać dwóch pościeli.

- Ten sposób jest idealny, ponieważ każdy z nas uzyskuje komfortową temperaturę do spania, a w ciągu nocy nie walczymy o pościel - zauważa Shannon.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania

Według raportu Great British Bedtime Report, który powstał w 2017 roku, aż 35 proc. społeczeństwa boryka się z problemami ze snem. 1/4 przebadanej grupy twierdzi, że kwestią sporną jest dzielenie łóżka z drugą osobą. Przyzwyczajenia partnera, jak np. zabieranie kołdry, chrapanie czy kopanie mogą prowadzić do niewysypiania się.

Jak podaje Today News, w metodzie skandynawskiej podczas snu należy zachować dystans w stosunku do partnera. Aby uzyskać odpowiednią odległość od drugiej osoby, konieczne jest spanie pod oddzielnymi kołdrami. Dodatkową zaletą spania "po skandynawsku" jest możliwość dopasowania kołdry do swoich preferencji. Każdy z partnerów ma możliwość wybrania cieplejszego lub lżejszego materiału, a także koloru i tkaniny, z której wykonana jest pościel.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta