Znasz "roślinę modlitewną"? Jej nazwa nie jest przypadkowa
Maranta to wyjątkowo piękna i ciekawa roślina doniczkowa. Niestety wiele osób zapomina o kilku rzeczach, przez co szybko więdnie. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aby była ozdobą domu.
Maranta to roślina o zielonych liściach z charakterystycznymi liśćmi w dwóch odcieniach zieleni. W zależności od gatunku mniej lub bardziej widoczne są też czerwone unerwienia, które sprawiają, że wiele osób bardzo chciałoby, aby zdobiła ich dom lub mieszkanie. Nie jest to jednak takie proste. Należy przestrzegać kilku prostych zasad, aby przez długi czas cieszyła oczy.
"Modlitewna roślina". Skąd to określenie?
W naturalnym środowisku marantę można spotkać w lasach Ameryki Środkowej i Południowej, jednak całkiem nieźle odnajduje się w mieszkaniu. Charakterystyczną cechą tej rośliny jest fakt, że zwija swoje liście na noc w sposób, przypominający dłonie złożone do modlitwy. Stąd wiele osób nazywa ją właśnie "modlitewną rośliną".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zakleiła wazon taśmą i włożyła do niego kwiaty. Oto efekt
Pielęgnacja maranty
Aby maranta pięknie się rozwijała, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze: stanowisko - nie może być ani bardzo ciemne, ani zbyt jasne, dlatego lepiej nie stawiać jej na oknie, a poszukać dla niej miejsca, w którym światło będzie rozproszone.
Z racji tego, że pochodzi z lasów tropikalnych, nie wolno zapominać o odpowiednim nawilżeniu powietrza w pokoju, w którym stoi. Zbyt mała wilgotność powoduje, że roślina bardzo szybko zmarnieje. Nie trzeba jednak od razu kupować specjalnego nawilżacza powietrza. Wystarczy umieścić kilka kamyczków na podstawce, zalać je wodą, a roślina świetnie da sobie radę.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl