Trwa ładowanie...

Życie Ewy Lemańskiej po "Janosiku". "Wszystko szybko znikało. Miłość, mężowie, role"

Gwiazda kina i teatru, Ewa Lemańska, czyli Maryna z "Janosika", kilka razy zaczynała wszystko od nowa. Po błyskotliwej karierze w Polsce wyjechała do USA, gdzie wykształciła się w niezwiązanym z show-biznesem zawodzie, rozpoczęła karierę modelki, wyszła za mąż i... rozwiodła się kilka razy.
Share
Ewa Lemańska
Ewa LemańskaŹródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe
d2y7wxv

- W moim życiu wszystko szybko znikało. Miłości, mężowie, najbliżsi i role – mówiła w jednym z wywiadów Ewa Lemańska. Aktorka ma za dobą cztery nieudane małżeństwa, karierę, która bardzo szybko się zakończyła, walkę z nowotworem.

Samotne życie

Rola Maryny w "Janosiku", przyniosła Ewie Lemańskiej największą popularność i okazała się także jej największym przekleństwem. Po ogromnym sukcesie serialu i filmu nie mogła liczyć na ciekawe propozycje. Aktorka występowała głównie w teatrze, gdyż reżyserzy filmowi i telewizyjni bali się ją angażować. Ich zdaniem za bardzo kojarzyła się z Maryną.

d2y7wxv

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać – mówiła o swoich rolach Ewa Lemańska.

Kariera modelki w USA

Po jakimś czasie zdecydowała się na wyjazd za ocean. Była to próba rozpoczęcia życia zawodowego i osobistego na nowo.

d2y7wxv

Ewa Lemańska została zauważona na ulicy i zaczęła pracę, jako modelka. Próbowała też swoich sił jako aktorka, ale karierę uniemożliwił jej brak znajomości języka angielskiego.

W 1998 roku wykryto u Ewy Lemańskiej nowotwór piersi. Aktorka podjęła decyzję o podwójnej mastektomii.

- Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobi - mówiła. - Zdecydowałam się na podwójną mastektomię – mówiła Lemańska w jednym z wywiadów.

Po straszliwej diagnozie poświęciła się wychowaniu synów. Jak się okazało, skończyła też szkołę pielęgniarską, dzięki czemu znalazła zatrudnienie jako asystentka lekarza.

d2y7wxv

Obecnie Ewa Lemańska mieszka samotnie w USA, ma 71 lat.

Regionalizacja obostrzeń. Sławomir Broniarz odpowiada, jak to wpłynie na uczniów i nauczycieli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y7wxv

Podziel się opinią

Share
d2y7wxv
d2y7wxv