Trwa ładowanie...
Gwiazdy

1-2 maja 2015 - otwarcie Ulicy Elektryków

Koncerty, wystawy, kiermasz płyt - 1-2 maja 2015 nastąpi otwarcie Ulicy Elektryków w Gdańsku.
Share
1-2 maja 2015 - otwarcie Ulicy Elektryków
Źródło: Materiały prasowe
d4g347u

1-2 MAJA 2015 – OTWARCIE ULICY ELEKTRYKÓW 1.05 (PIĄTEK)

- Ulica Elektryków (start: 12, wstęp wolny)
12 – 19 zagrają: Pandadread Soundsystem Showcase
Muzyka: Roots, Reggae, Dub + Black Goodies Record Store- stoisko winylowe
19 BORO Muzyka: rock-indie

- KLUB B90 (Start: 19, wstęp 20 zł)

d4g347u

Koncerty:
Olo Walicki KASZEBE II
PEDAL DISTORSIONADOR
THE PAU
KORTEZ

OLO WALICKI KASZEBE II

To grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty, ciesząc się występami na żywo jak młodzi chłopcy.
Zespół tworzą: M.Bunio.S – wokalista kultowego Dick4Dick; Piotr Pawlak – gitarzysta znany z zespołów Kury, Łoskot czy Bielizna; Tomek Ziętek – trębacz i klawiszowiec LocoStar, Dick4Dick, Nosowskiej, a przed laty Pink Freud; Kuba Staruszkiewicz – perkusista w zespole Marii Peszek i Tomka Makowieckiego i ex-Pink Freud.

Autorem muzyki na płycie i śpiewającym basistą jest Olo Walicki. Współtwórca nurtu yassowego – Łoskotu, ostatniego składu Miłości oraz wielu zespołów jazzowych m.in z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Mazzollem. Autor kultowej płyty OW KASZEBE z 2007 roku. Pomysłodawca projektu multimedialnego The Saintbox z Gabą Kulką. Pisze muzykę do filmu, pracuje z teatrami i tancerzami, a ostatnio debiutował jako autor spektaklu muzycznego “To be authentic, or not to be” – w którym wystąpił w duecie z Andrzejem Sewerynem.

d4g347u

KASZEBE II to przede wszystkim mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie połączone z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu wspaniałych i bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego czy Wojciecha Stamma aka Lopez Mausere – współtwórcę gdańskiego Totartu.

Płyta jest autorską wizją Kaszub – pięknych i strasznych – wprowadza nas w magiczny klimat przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji – zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo. W dziewiczych borach i lasach rozbite butelki, plastik i wszechobecne śmieci.

PEDAL DISTORSIONADOR

Założony w 2012 zespół glamge’owy. Pedal to moc, Pedal to grind, Pedal to fuzz i syntezator idące ramię w ramię. DIYowe instrumenty, skóra i błyszczące marynarki, show, desperacja i tysiące watów za plecami. Inspirują się Bowiem kontra The Stooges. Najprawdopodobniej jeszcze czegoś takiego nie słyszałeś. The Future is Now, man!

d4g347u

The Pau

To solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Na początku roku 2015 The Pau uczestniczyła jako support w trasach koncertowych zespołów Organek i Straight Jack Cat, grając kilkanaście koncertów w całej Polsce. Na koncertach wykonuje materiał przygotowany na debiutancką płytę.

2.05 (SOBOTA)

- Ulica Elektryków (start: 12, wstęp wolny)
RECORD STORE MEETING - z winyli zagrają: RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ

d4g347u

Muzyka: deep house, house, lounge, jazz, electronic

- KLUB B90 (21:00 – ?, Bilety 15/20/25 zł)
BUŁKA PARYSS’KA
Main (house/techno):
ADAM MARSHALL (New Kanada – Toronto)
SLG (Pets Recordings / C&C Bookings) – Live!
PARYSS (Bułka Paryss’ka / Techno.)
SIXMILLIAN (Skylark Rec.)
RAFIQUE (Techno.)
RADEKK
TWEEN
MIT
wizualizacje – DERUBARE
Scena dnb/dubstep/breaks: MAD, DIA, KOBINGE, TILO, NATT, WARRIOR

* Imprezy towarzyszące*

- MAJÓWKA ULICOŻERCÓW – KONWÓJ FOOD TRUCKÓW (1/2.05)
Smaczne spotkanie z trójmiejskimi food truckami.

d4g347u

- RECORD STORE MEETING (2.05)
Zapraszamy 2 maja na trójmiejskie święto niezależnych wytwórni płytowych, sklepów muzycznych i miłośników płyt winylowych. Po prostu święto wydawnictwa muzycznego przyjmującego wszelkie dostępne kształty. W trakcie Record Store Meeting możecie nawiązać ciekawe kontakty, pogadać o muzie, napić się regionalnego piwka i smacznie zjeść.

Z winyli zagrają: RADEKK, JAZXING, LIPS, CRISPY, EVIUS, KAROL NOWAK, RHYTHM BABOON, DEEKEED, WZ

* WERNISAŻ IN__Hala_CJE*

Każdy był kiedyś chory albo opiekował się chorym. Nazwa artystycznej inicjatywy pochodzi od zabiegów leczących nieżyty górnych dróg oddechowych i metaforycznie odnosi się do stanu zdrowia Stoczni Gdańskiej. Ożywcze INHalaCJE. to typograficzny rebus, który będziemy rozwiązywać za pomocą spontanicznych, czasem naiwynych i może rozpaczliwych działań artystycznych w sąsiedztwie Hali B90, przy ulicy Elektryków.

d4g347u

Wdech i wydech. Inhalacje. Rytm życia. Wznoszeniem i opadaniem można opisać dynamikę życia i umierania Stoczni Gdańskiej.
Na zaproszenie, z inicjatywy i w sąsiedztwie Hali B90 – z sukcesem inplantującej dźwięki w industrialną przestrzeń – będą odbywać się aktywności mieszczące się się w granicach słowa sztuka. Dla jednych Sztuka to Ołtarz przed którym klękają, dla innych to nic nie znaczący „fiś”, dla większości to obszar nieznany i – co za tym idzie – niebezpieczny. Dla niektórych to obszar codziennych wysiłków, rzadkich cudów. Nie pozostawiając wątpliwości, mimo własnego lęku zapraszam na INHalaCJE. W hali opróżnionej z urządzeń przemysłowych, umyjemy posadzki i otworzymy okna. Opuszczona przestrzeń jest dostojna, wielka i wysoka na 10 metrów, urzeka smutkiem i spokojem.

d4g347u

Podziel się opinią

Share
d4g347u
d4g347u