Blisko ludzi1 listopada. Orina Krajewska wspomina Małgorzatę Braunek

1 listopada. Orina Krajewska wspomina Małgorzatę Braunek

1 listopada. Orina Krajewska wspomina Małgorzatę Braunek
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
01.11.2019 13:59, aktualizacja: 01.11.2019 15:44

Małgorzata Braunek zmarła w czerwcu 2014 r. Przyczyną jej śmierci był rak jajnika. 1 listopada córka aktorki opublikowała jej zdjęcie. Komentarz był krótki.

Małgorzata Braunek długo walczyła z nowotworem. W czasie choroby wspierały ją dzieci, Xawery Żuławski i Orina Krajewska. Córka poszła w ślady matki i została aktorką, syn jest reżyserem. Krajewska, poza graniem, zajmuje się prowadzeniem fundacji imienia Braunek i stara się uczyć Polaków holistycznego, czyli całościowego podejścia do zdrowia. Jej mama była jego zwolenniczką.

Orina Krajewska i Małgorzata Braunek

Na instagramowym profilu Krajewskiej pojawiło się zdjęcie zmarłej aktorki. Widzimy ją na nim młodą, uśmiechniętą, zwyczajnie szczęśliwą. To piękny widok. Córka napisała tylko: "M/F Love".

"Może, gdyby nie nasze działania, żyłaby krócej? Dla mnie obserwowanie, jak nabiera sił, jak walczy, było największym darem. Mama zawsze żyła pełnią życia, była mocno tu i teraz. Nie zatraciła tego, gdy zachorowała" – powiedziała jakiś czas temu w rozmowie z "Galą" Krajewska.

Buddyjskie uroczystości pogrzebowe Braunek trwały 7 dni. Aktorka została pochowana 5 lipca 2014 roku w grobie swojej matki na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Pogrzeb miał charakter świecki. 6 lipca 2014 roku za aktorkę odprawiono jeszcze nabożeństwo żałobne w luterańskim kościele Świętej Trójcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl