ycipk-3bc0ll

10-latek napisał list do Roberta Biedronia. Poruszył ważny problem

"Nie zgadzam się z niszczeniem środowiska przez haniebne decyzje polityczne" – pisze 10-letni Maks do Roberta Biedronia. Polityk pochwalił się listem na swoim koncie na Instagramie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń otrzymał list od 10-latka
Robert Biedroń otrzymał list od 10-latka (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
ycipk-3bc0ll

Ostatnio Donald Tusk chwalił się na swoim koncie na Instagramie listem, jaki dostał od mieszkającej w Wielkiej Brytanii dziewczynki. Okazuje się, że równie wzruszająca korespondencja przyszła także do Roberta Biedronia.

Polityk pokazał list od 10-letniego Maksa. Chłopiec ma Zespół Aspergera. W wiadomości do prezesa partii "Wiosna" Maks tłumaczy, dlaczego zdecydował się na wzięcie udziału w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym.

ycipk-3bc0ll

"Nie zgadzam się z niszczeniem środowiska przez haniebne decyzje polityczne. Kiedy zostanie pan już premierem mojego kraju, chciałbym, aby stworzył pan ustawę zmniejszającą wydobycie węgla w Polsce oraz wspierającą pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych" – pisze 10-letni Maks.

Do słów chłopca odniósł się Biedroń – ma nadzieję, że razem z Maksem zmienią świat na lepsze. "Dzieci myślą bardziej przyszłościowo od dorosłych. Brawo" – napisał jeden z użytkowników Instagrama. "To się nazywa obywatelska postawa" – dodał inny.

ycipk-3bc0ll

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

ycipk-3bc0ll
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3bc0ll

ycipk-3bc0ll
ycipk-3bc0ll