Blisko ludzi10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wanda Buk wspomina ojca gen. Tadeusza Buka

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wanda Buk wspomina ojca gen. Tadeusza Buka

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wanda Buk wspomina ojca gen. Tadeusza Buka
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska

10.04.2020 12:53, aktual.: 10.04.2020 19:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 kwietnia 2010 r. rządowy TU-154M rozbił się w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie samolotu znajdowali się przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Wszyscy zginęli. W tym generał Tadeusz Buk.

Wanda Buk jest córką zmarłego w katastrofie smoleńskiej wojskowego. W 10. rocznicę zamieściła na Twitterze zestawienie dwóch zdjęć. Pierwsze pochodzi z czasów jej dzieciństwa. Generał trzyma małą Wandę na rękach, a na drugim widzimy go w umundurowaniu. "Wielu mówiło o nim 'Buk wojny', nawiązując do jego nazwiska. Nie lubił tego określenia, choć wiedział, że jest w nim wiele szacunku" - czytamy we wpisie córki generała.

10. rocznica katastrofy smoleńskiej

Na pokładzie samolotu znajdowało się 96 osób. Wśród ofiar byli prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, Ryszard Kaczorowski oraz najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, parlamentarzyści i personel pokładowy. Polska delegacja udawała się na uroczystości rocznicowe do Katynia.

Wanda Buk - czym się zajmuje?

Wanda Buk od 2018 roku pełni funkcje podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Odpowiada za telekomunikację, politykę międzynarodową oraz nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa, którym kierowała od stycznia 2016 r.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także