Blisko ludzi10 rzeczy, których nie powinnaś mówić facetowi na temat seksu

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić facetowi na temat seksu

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić facetowi na temat seksu
Źródło zdjęć: © 123RF
18.12.2015 20:05, aktualizacja: 15.01.2016 01:40

Jeżeli mówisz swojemu facetowi absolutnie wszystko, to popełniasz duży błąd. Niektóre informacje dotyczące życia intymnego powinnaś dla własnego dobra zachować tylko dla siebie.

Jeżeli mówisz swojemu facetowi absolutnie wszystko, to popełniasz duży błąd. Niektóre informacje dotyczące życia intymnego powinnaś dla własnego dobra zachować tylko dla siebie. I to nie dlatego, że jesteś z nim nieszczera i nielojalna, ale dlatego, że pewne wiadomości mogą negatywnie wpłynąć na wasze relacje. Nie mów mu zatem o...

O swoich poprzednich związkach

Opowiadanie o twoich perypetiach z byłym facetem ze zbyt dużą ilością szczegółów nie jest najlepszym pomysłem. Relacjonowanie waszych łóżkowych przygód czy tematów ciągłych kłótni nowemu partnerowi to niedyskrecja. Twój obecny chłopak może tego słuchać zainteresowaniem, ale jednocześnie uważać cię za paplę, przy której należy mieć się na baczności, bo wszystko co się wydarzy między wami, opowiesz następnemu facetowi.

O tym, że widziałaś dzisiaj na ulicy niezłe ciacho

Czy zdarza ci się zobaczyć czasem na ulicy takiego przystojniaka, że nie możesz oderwać od niego wzroku? Pewnie tak, ponieważ każdej dziewczynie od czasu do czasu to się przytrafia. Nie ma jednak sensu wspominać o tym ani słowem twojemu facetowi. On w końcu też nie opowiada ci o tych wszystkich ślicznotkach, które mu wpadły w oko w sklepie lub na przystanku. Chłopaki mają nad nami tę przewagę, że w przeciwieństwie do nas potrafią trzymać język za zębami...

Anegdot na temat twoich poprzednich kontaktów seksualnych

Jeżeli przeżyłaś kiedyś niezwykle śmieszną lub wyjątkowo żenującą historię łóżkową, pośmiej się z niej w gronie przyjaciółek, a nie z twoim obecnym partnerem seksualnym. Tematu seksu z innymi facetami najlepiej wcale nie poruszaj w waszych rozmowach.

"Gdzie ty się tego nauczyłeś?”

Jeżeli facet proponuje ci nową, dość wyszukaną pieszczotę i wykonuje ją w sprawny oraz umiejętny sposób, to nigdy nie zadawaj mu pytania, gdzie nauczył się takich sztuczek. Podobnie sprawa wygląda w twoim przypadku – jeżeli facet zainteresuje się, skąd znasz pewne praktyki, to zamiast odpowiadać wprost, zmień temat rozmowy lub zasygnalizuj mu, że jest niedyskretny. Każdy z nas ma za sobą jakieś doświadczenia seksualne i niekoniecznie chce o nich opowiadać. Pytanie „gdzie się tego nauczyłeś?” dotyczące seksu świadczy o delikatności buldożera w sprawach intymnych.

"Dlaczego nie chcesz? Krzysiek się na to zgadzał...”

Wyobraź sobie sytuację, że masz ogromną ochotę na seks analny, ale twój partner się wzbrania. Najgorszą rzeczą, jaką możesz w takim momencie zrobić, jest porównywanie go do innego faceta, który zgadzał się na tego typu praktykę. Takie zachowanie jest nie tylko nietaktowne, ale po prostu okrutne. W ten sposób dajesz mu do zrozumienia, że jest do niczego i że na świecie jest wielu lepszych od niego. Mówiąc takie rzeczy może zagrasz mu na ambicji i zmusisz go do zrobienia tego, czego on nie chce. Z pewnością nie wpłynie to jednak pozytywnie na waszą relację.

Tylko bez zdrobnień

Możesz w to nie wierzyć, ale prawie każdy facet ma obsesję na temat wielkości swojego członka. Nawet jeśli w momencie wypowiadania przez ciebie „zdrabniającego” epitetu partner będzie się śmiał, to tak naprawdę może mu wcale nie być do śmiechu. Pamiętaj, że penis to jego największy skarb i powód do dumy. Nie pomniejszaj zatem tego klejnotu swoimi zdrobnieniami...

Tego, że czegoś nie potrafi

Ani ty, ani on nie jesteście ideałami. Jeżeli więc twojemu facetowi nie wychodzi seks oralny albo w trakcie stosunku dotyka cię tak, że za nic nie możesz osiągnąć podniecenia, nie mów mu, że nie potrafi tego robić. Tych słów nie należy nigdy wypowiadać, jeśli nie chcesz niepotrzebnie go zranić. Kiedy czegoś nie umie, nie komentuj tego faktu, tylko poprowadź jego rękę i pokaż mu, jak powinien cię dotykać, aby było ci przyjemnie.

O zdradzie

Być może zdarzyło ci się zdradzić poprzedniego partnera. Jeśli tak było, nie mów o tym obecnemu facetowi, nawet jeśli bardzo żałujesz swojego czynu. Taka informacja tylko niepotrzebnie wzbudzi jego podejrzenia i zazdrość, a to z kolei może zniszczyć twój obecny związek.

Że miał przedwczesny wytrysk

Jeżeli bardzo podobasz się swojemu nowemu facetowi, to podczas pierwszej wspólnie spędzonej nocy może on nie wytrzymać napięcia i... mieć przedwczesny wytrysk. Nawet jeśli jesteś trochę rozgoryczona z tego powodu, bo nie zdążyłaś się jeszcze rozgrzać na dobre, a on już skończył, nie komentuj sytuacji w żaden sposób. Powiedz, że nic się nie stało. Uwierz, dla niego to o wiele większa tragedia niż dla ciebie...

O twoich fantazjach erotycznych na temat innych facetów

To, że kobiety fantazjują na temat seksu z innymi facetami, nie jest wcale rzadkością. Możemy wyobrażać sobie, jak kochamy się z jakimś aktorem albo z którymś z naszych przystojnych znajomych, ale nie powinnyśmy się dzielić tymi przemyśleniami z naszym facetem (zwłaszcza jeśli fantazje dotyczą twoich znajomych albo jego kolegów). Dlaczego? Ponieważ jeżeli opowiesz mu, że fantazjowałaś sobie kiedyś o tym, jak z jego kumplem Piotrkiem kochacie się na tylnym siedzeniu samochodu, to możesz być pewna, że przy następnym spotkaniu w koleżeńskim gronie atmosfera będzie napięta. Twój facet będzie śledził każdy twój ruch i zapamiętywał, do kogo się uśmiechasz i na kogo patrzysz. Treść niektórych fantazji najlepiej zostawić tylko dla siebie.

Anna Loska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (12)