Gwiazdy10 rzeczy, których nie powinnaś mówić partnerowi

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić partnerowi

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić partnerowi
Źródło zdjęć: © 123RF
29.08.2014 10:42, aktualizacja: 15.09.2014 14:11

Nawet, jeśli ty i twój partner żyjecie w zgodnej relacji i jesteście sobie bardzo bliscy, są rzeczy, o których nie powinnaś mu mówić. Niektóre informacje o tobie mogą go zranić, inne zdenerwować. Czy wiesz, jakich tematów unikać, aby nie narobić bałaganu w swoim związku?

Nawet, jeśli ty i twój partner żyjecie w zgodnej relacji i jesteście sobie bardzo bliscy, są rzeczy, o których nie powinnaś mu mówić. Niektóre informacje o tobie mogą go zranić, inne zdenerwować. Czy wiesz, jakich tematów unikać, aby nie narobić bałaganu w swoim związku?

Liczba poprzednich partnerów

„Z iloma partnerami spałeś/spałaś, zanim się poznaliśmy?” To pytanie, choć niezbyt taktowne, pada niekiedy i zwykle powoduje niezręczne sytuacje. Jeśli to on je zada, najlepiej dyplomatycznie sprowadzić rozmowę na inne tory i nie odpowiadać wprost, ponieważ na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Może się okazać, że liczba, którą podasz, wcale go nie usatysfakcjonuje. Jeżeli w jego mniemaniu będzie duża, może sobie wyrobić złe zdanie na twój temat.

Co myślisz na temat jego znajomych

Nawet jeśli koledzy twojego faceta nie są dla ciebie interesujący, pamiętaj, że on zna ich dłużej niż ciebie! Nigdy nie krytykuj jego znajomych ani ich nie osądzaj. W jego życiu ci ludzie zajmują ważne miejsce, dlatego jeśli zaczniesz ich atakować, możesz wywołać konflikt. Z drugiej strony, nie musisz też prawić mu komplementów na ich temat, zwłaszcza jeśli nie są one do końca szczere.

O swoim byłym chłopaku

Nieważne, czy będą to informacje pozytywne czy negatywne, lepiej unikać tego tematu. A już na pewno nie powinnaś porównywać obecnego partnera do poprzedniego, nawet jeśli uważasz, że w niektórych sytuacjach twój były lepiej się sprawdzał. Nie oczerniaj także ani nie wyśmiewaj swojego poprzedniego partnera przy obecnym wybranku. Pomyśli, że jesteś nieszczera i dwulicowa. W końcu z tamtym człowiekiem także łączyło cię jakieś uczucie…

O swoich doświadczeniach seksualnych

Twój facet wie, że nie jest dla ciebie pierwszym partnerem i to wystarczy. W tajniki życia intymnego w poprzednich związkach lepiej go nie wprowadzaj. Nie opowiadaj o swoich doświadczeniach, a szczególnie pomijaj te najbardziej pikantne szczegóły. Unikaj anegdot na ten temat, nawet jeśli są one naprawdę śmieszne. Jeśli twój partner będzie wiedział zbyt dużo, może się to obrócić przeciwko tobie. W chwili zbliżenia zamiast myśleć o tym, co się dzieje między wami, będzie przypominał sobie twoje historie i być może wyobrażał sobie ciebie w objęciach innych mężczyzn.

O jego matce

Matka twojego faceta to naprawdę trudny temat, ponieważ ta kobieta może ci się dać mocno we znaki. Nie krytykuj jej, nawet jeśli on powie o niej coś złego. On może to zrobić, ty nie powinnaś. Nikt nie lubi, kiedy ktoś wypowiada się źle na temat jego najbliższych. Jeśli jego matka i ty nie przepadacie za sobą, nie każ mu wybierać między wami. Jego wybór mógłby cię mocno zranić. W sytuacjach konfliktu z teściową najlepiej stosować metodę unikania napięć.

O tajemnicach twoich przyjaciół

To, że zdradzasz mu wszystkie sekrety twoich przyjaciółek, jest dużym błędem. Po pierwsze, on po usłyszeniu kilku osobistych historii z życia twoich koleżanek zacznie uważać cię za osobę nielojalną i w rezultacie przestanie ci ufać. Po drugie, może się zmienić jego stosunek do twoich przyjaciółek. Nie znając ich dobrze, wyrobi sobie zdanie na ich temat na podstawie tych szczegółów z ich życia, które powierzyły ci w tajemnicy.

O jego wadach

Wytykanie partnerowi wad nie jest najlepszym pomysłem, nawet jeśli niektóre cechy jego charakteru cię denerwują. W sytuacji konfliktu wywołanego jego zachowaniem najlepiej porozmawiać o tym, nie używając słów „bo ty jesteś…”, „bo ty zawsze…”, tylko skupić się na przedstawieniu konkretnej sytuacji, która wyprowadziła cię z równowagi. Poza tym, krytykując drugą połówkę pamiętaj, że on też mógłby wymienić całą listę twoich wad – przecież nikt nie jest doskonały.

O twoich zdradach

Jeśli kiedykolwiek zdradziłaś poprzedniego partnera, nie mów o tym obecnemu chłopakowi, nawet jeśli bardzo żałujesz tego, co zrobiłaś. Wiedząc to, on z pewnością przestanie darzyć cię zaufaniem, myśląc, że jeśli raz byłaś niewierna, możesz zachować się tak samo w obecnym związku?

O miłości platonicznej

To wcale nie jest rzadkość, że zakochujemy się w kimś bez wzajemności i pielęgnujemy to uczucie przez długie lata. Dla naszego partnera informacja, że kochamy się także w kimś innym, może być jednak bolesna. Nie mów mu tego, zwłaszcza, jeśli obiektem twoich cichych westchnień jest ktoś, z kim masz częsty kontakt (np. znajomy). Wiedząc o tym, partner będzie czuł się niekomfortowo, zwłaszcza podczas wspólnych spotkań z kolegą, który ci się podoba.

O swoich hasłach dostępu

Nawet jeśli to wielka miłość, nie zdradzaj facetowi swoich haseł dostępu np. do konta bankowego ani kodu pin do telefonu. Ten związek, podobnie jak poprzednie, może się pewnego dnia zakończyć, a wtedy… będziesz musiała szybko zmienić wszystkie hasła. Choć dzielicie się wszystkim, nie oznacza to, że on może mieć dostęp do twojego konta bez twojej wiedzy.

Tekst na podst. Dosctissimo.fr Anna Loska/(AL)/(kg), kobieta.wp.pl

POLECAMY: