Trwa ładowanie...
Ludzie

10 rzeczy, których nie powinnaś mówić partnerowi

Nawet, jeśli ty i twój partner żyjecie w zgodnej relacji i jesteście sobie bardzo bliscy, są rzeczy, o których nie powinnaś mu mówić. Niektóre informacje o tobie mogą go zranić, inne zdenerwować. Czy wiesz, jakich tematów unikać, aby nie narobić bałaganu w swoim związku?
Share
10 rzeczy, których nie powinnaś mówić partnerowi
Źródło: 123RF
d3h3ikg

Nawet, jeśli ty i twój partner żyjecie w zgodnej relacji i jesteście sobie bardzo bliscy, są rzeczy, o których nie powinnaś mu mówić. Niektóre informacje o tobie mogą go zranić, inne zdenerwować. Czy wiesz, jakich tematów unikać, aby nie narobić bałaganu w swoim związku?

Liczba poprzednich partnerów

„Z iloma partnerami spałeś/spałaś, zanim się poznaliśmy?” To pytanie, choć niezbyt taktowne, pada niekiedy i zwykle powoduje niezręczne sytuacje. Jeśli to on je zada, najlepiej dyplomatycznie sprowadzić rozmowę na inne tory i nie odpowiadać wprost, ponieważ na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Może się okazać, że liczba, którą podasz, wcale go nie usatysfakcjonuje. Jeżeli w jego mniemaniu będzie duża, może sobie wyrobić złe zdanie na twój temat.

d3h3ikg

* Co myślisz na temat jego znajomych*

Nawet jeśli koledzy twojego faceta nie są dla ciebie interesujący, pamiętaj, że on zna ich dłużej niż ciebie! Nigdy nie krytykuj jego znajomych ani ich nie osądzaj. W jego życiu ci ludzie zajmują ważne miejsce, dlatego jeśli zaczniesz ich atakować, możesz wywołać konflikt. Z drugiej strony, nie musisz też prawić mu komplementów na ich temat, zwłaszcza jeśli nie są one do końca szczere.

O swoim byłym chłopaku

Nieważne, czy będą to informacje pozytywne czy negatywne, lepiej unikać tego tematu. A już na pewno nie powinnaś porównywać obecnego partnera do poprzedniego, nawet jeśli uważasz, że w niektórych sytuacjach twój były lepiej się sprawdzał. Nie oczerniaj także ani nie wyśmiewaj swojego poprzedniego partnera przy obecnym wybranku. Pomyśli, że jesteś nieszczera i dwulicowa. W końcu z tamtym człowiekiem także łączyło cię jakieś uczucie…

d3h3ikg

O swoich doświadczeniach seksualnych

Twój facet wie, że nie jest dla ciebie pierwszym partnerem i to wystarczy. W tajniki życia intymnego w poprzednich związkach lepiej go nie wprowadzaj. Nie opowiadaj o swoich doświadczeniach, a szczególnie pomijaj te najbardziej pikantne szczegóły. Unikaj anegdot na ten temat, nawet jeśli są one naprawdę śmieszne. Jeśli twój partner będzie wiedział zbyt dużo, może się to obrócić przeciwko tobie. W chwili zbliżenia zamiast myśleć o tym, co się dzieje między wami, będzie przypominał sobie twoje historie i być może wyobrażał sobie ciebie w objęciach innych mężczyzn.

O jego matce

Matka twojego faceta to naprawdę trudny temat, ponieważ ta kobieta może ci się dać mocno we znaki. Nie krytykuj jej, nawet jeśli on powie o niej coś złego. On może to zrobić, ty nie powinnaś. Nikt nie lubi, kiedy ktoś wypowiada się źle na temat jego najbliższych. Jeśli jego matka i ty nie przepadacie za sobą, nie każ mu wybierać między wami. Jego wybór mógłby cię mocno zranić. W sytuacjach konfliktu z teściową najlepiej stosować metodę unikania napięć.

d3h3ikg

O tajemnicach twoich przyjaciół

To, że zdradzasz mu wszystkie sekrety twoich przyjaciółek, jest dużym błędem. Po pierwsze, on po usłyszeniu kilku osobistych historii z życia twoich koleżanek zacznie uważać cię za osobę nielojalną i w rezultacie przestanie ci ufać. Po drugie, może się zmienić jego stosunek do twoich przyjaciółek. Nie znając ich dobrze, wyrobi sobie zdanie na ich temat na podstawie tych szczegółów z ich życia, które powierzyły ci w tajemnicy.

O jego wadach

Wytykanie partnerowi wad nie jest najlepszym pomysłem, nawet jeśli niektóre cechy jego charakteru cię denerwują. W sytuacji konfliktu wywołanego jego zachowaniem najlepiej porozmawiać o tym, nie używając słów „bo ty jesteś…”, „bo ty zawsze…”, tylko skupić się na przedstawieniu konkretnej sytuacji, która wyprowadziła cię z równowagi. Poza tym, krytykując drugą połówkę pamiętaj, że on też mógłby wymienić całą listę twoich wad – przecież nikt nie jest doskonały.

d3h3ikg

* O twoich zdradach*

Jeśli kiedykolwiek zdradziłaś poprzedniego partnera, nie mów o tym obecnemu chłopakowi, nawet jeśli bardzo żałujesz tego, co zrobiłaś. Wiedząc to, on z pewnością przestanie darzyć cię zaufaniem, myśląc, że jeśli raz byłaś niewierna, możesz zachować się tak samo w obecnym związku?

* O miłości platonicznej*

To wcale nie jest rzadkość, że zakochujemy się w kimś bez wzajemności i pielęgnujemy to uczucie przez długie lata. Dla naszego partnera informacja, że kochamy się także w kimś innym, może być jednak bolesna. Nie mów mu tego, zwłaszcza, jeśli obiektem twoich cichych westchnień jest ktoś, z kim masz częsty kontakt (np. znajomy). Wiedząc o tym, partner będzie czuł się niekomfortowo, zwłaszcza podczas wspólnych spotkań z kolegą, który ci się podoba.

d3h3ikg

* O swoich hasłach dostępu*

Nawet jeśli to wielka miłość, nie zdradzaj facetowi swoich haseł dostępu np. do konta bankowego ani kodu pin do telefonu. Ten związek, podobnie jak poprzednie, może się pewnego dnia zakończyć, a wtedy… będziesz musiała szybko zmienić wszystkie hasła. Choć dzielicie się wszystkim, nie oznacza to, że on może mieć dostęp do twojego konta bez twojej wiedzy.

Tekst na podst. Dosctissimo.fr Anna Loska/(AL)/(kg), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* To dlatego kobiety zdradzają*

* Czytelniczki sagi o Greyu częściej wybierają agresywnych partnerów*

* Zrób test doboru partnerskiego i znajdź osoby podobne do Ciebie!*

d3h3ikg

Podziel się opinią

Share
d3h3ikg
d3h3ikg