Trwa ładowanie...

11-letnia Ria Cheruvu będzie studiować na Harvardzie

Ria Cheruvu, jedenastolatka z miejscowości Gilbert w Arizonie właśnie skończyła tamtejsze liceum z najlepszymi ocenami w całym roczniku. Ale to dopiero początek. Bardzo zdolna dziewczynka jesienią pójdzie na studia na Harvard

Share
11-letnia Ria Cheruvu będzie studiować na Harvardzie
Źródło: youtube.com
d20hpv8

Ria Cheruvu, jedenastolatka z miejscowości Gilbert w Arizonie właśnie skończyła tamtejsze liceum z najlepszymi ocenami z całego rocznika. To dopiero początek. Bardzo zdolna dziewczynka jesienią pójdzie na studia na Harvard, gdzie „chce zgłębiać tajemnice ludzkiego umysłu”, ucząc się o sztucznej inteligencji i robiąc dyplom z neurobiologii.

Matka Rii - Sunitha, która do Stanów przyjechała z Indii, czuła, że jej córka jest wyjątkowa, od kiedy mała skończyła dziewięć miesięcy. W wieku siedmiu lat Ria chodziła już do czwartej klasy, ale i to nie stanowiło dla niej wystarczającego wyzwania, dlatego przeszła na indywidualny tok nauczania.

Matka zapytana, z czego jest najbardziej dumna, ze wzruszeniem odpowiedziała: Ria jest po prostu dobra i odważna. Z kolei dziewczynka w jednym z wywiadów opowiadała, że nie boi się kontaktu ze studentami starszymi od niej o nawet dziesięć lat.

d20hpv8

- Chcę komunikować się z umysłami takimi, jak mój – stwierdziła. Przyznała jednocześnie, że najważniejsze jest dla niej pomaganie ludziom. Właśnie w tym celu chciałaby spożytkować swoje talenty.

Nie zamierza jednak tracić kontaktu z rówieśnikami z sąsiedztwa, z którymi grała w golfa i uczyła się gry na pianinie (pod artykułem prezentujemy zapis występu muzycznego dziewczynki). - Będę do nich pisać maile, bo na konto na Facebooku jestem jeszcze za młoda – powiedziała Ria.

Anna Konieczyńska/(ak)/(kg), WP Kobieta

d20hpv8

Podziel się opinią

Share
d20hpv8
d20hpv8