Trwa ładowanie...
dqjqqdq

15 sierpnia – co to za święto? Czy będą otwarte sklepy?

15 sierpnia to święto narodowe jak i kościelne. Tego dnia obchodzimy w wierze katolickiej Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej. Odbywają się także uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
15 sierpnia – co to za święto? Czy będą otwarte sklepy?
(Archidiecezja Wrocławska)
dqjqqdq

15 sierpnia - co to za święto kościelne?

15 sierpnia jest zawsze dniem wolnym od pracy. Tego dnia wierni udają się do świątyń, by wspólnie pomodlić się i podziękować za uprawy. Czci się Matkę Boską jako patronkę ziemi i roślinności. Wielu katolików 15 sierpnia udaje się na Jasną Górę, by tam wziąć udział w nakazanej tego dnia mszy świętej.

15 sierpnia - co to za święto państwowe?

Nie można też zapomnieć, że 15 sierpnia jest także świętem państwowym, Świętem Wojska Polskiego. Od 1992 r. na pamiątkę zwycięstwa Bitwy Warszawskiej w 1920 r. odbywają się huczne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych.

dqjqqdq

Czy 15 sierpnia sklepy będą otwarte?

15 sierpnia w związku z obchodami święta sklepy będą zamknięte. Jest to dzień wolny od pracy, więc wszystkie urzędy, markety i punkty usługowe, będą tego dnia zamknięte.

15 sierpnia będzie można zrobić zakupy w sklepach osiedlowych, takich jak: Żabka, Lewiatan czy Carrefour. Za ladą musi jednak stanąć tradycyjnie właściciel sklepu lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Tego dnia otwarte będą także kwiaciarnie, restauracje i stacje benzynowe.

To może oznaczać, że 14 sierpnia Polacy ruszą do sklepów, by zaopatrzyć się w produkty spożywcze, co spowoduje kumulację klientów i może wiązać się z dużymi kolejkami w sklepach.

dqjqqdq

Podziel się opinią

Share
dqjqqdq
dqjqqdq