Trwa ładowanie...

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Agata Kornhauser-Duda przyciągała wzrok

15 sierpnia 2019 roku odbędzie się defilada w Katowicach. Warszawa wyjątkowo nie została wybrana na uczczenie Święta Wojska Polskiego przez przedstawicieli rządu. Wśród tłumu polityków uwagę przyciągnęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Share
15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Agata Kornhauser-Duda przyciągała wzrok
Źródło: KPRP, Fot: Jakub Szymczuk KPRP
d3aaoaw

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach

Święto Wojska Polskiego odbywa się w Katowicach w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także innych przedstawicieli rządu. O godzinie 12 głowa państwa wręczyła nominacje generalskie, admiralskie oraz odznaczenia państwowe. Prezydentowi towarzyszyła żona, Agata Kornhauser-Duda.

Agata Kornhauser-Duda na defiladzie

Pierwsza Dama postawiła na długą sukienkę do połowy łydek. Wzrok przyciąga wzór w kółka, który wyróżnia się na tle gładkich materiałów widocznych w tłumie gości. Agata Kornhauser-Duda do sukienki dobrała czarny pasek z kwadratową sprzączką i klasyczne czarne szpilki.

Defilada 2019 – gdzie i kiedy

Defilada wojskowa w Katowicach ma być głównym punktem obchodów rocznicy. Ma się rozpocząć o godzinie 13:40. Wcześniej prezydent złoży wieniec przed pomnikiem Powstańców Śląskich.

Defilada 2019 – program i trasa

Defilada 2019 ma wyznaczoną trasę. Zaczyna się ona na skrzyżowaniu ul. Bagiennej z Lwowską, stamtąd pokieruje się w stronę ul. Roździeńskiego i na północ aleją Korfantego. Rozformowanie wojsk ma nastąpić na wysokości Pętli Słonecznej. Od godziny 15 do 22 jest zaplanowany piknik wojskowy w Strefie Kultury.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d3aaoaw

Podziel się opinią

Share
d3aaoaw
d3aaoaw