Trwa ładowanie...

16-letni uchodźca szuka pracy w Polsce. Jego ogłoszenie podbija sieć

Timofey Karch trafił do Polski wraz z falą uchodźców z owładniętej wojną Ukrainy. 16-latek jest bezpieczny w naszym kraju, lecz w Ukrainie zostali jego rodzice. Aby wspomóc ich finansowo, szuka pracy. Ogłoszenie, które zamieścił w internecie, szybko stało się hitem

Timofey Karch szuka pracy w Polsce Timofey Karch szuka pracy w Polsce Źródło: Facebook @Timofey Karch
d20qif7
d20qif7

Od 24 lutego, kiedy Rosja rozpoczęła brutalny atak na Ukrainę, do Polski trafiło ponad 2,6 miliona uchodźców. Większość z nich to kobiety i dzieci poszukujące schronienia w naszym kraju. Ich mężowie, partnerzy, ojcowie i bracia pozostali w Ukrainie, by walczyć z Rosjanami. Wraz z falą uchodźców w Polsce znalazł się również Timofey Karch. 16-latek z Ukrainy zamieścił na Facebooku. Okazało się, że nastolatek szuka pracy. Treść jego wpisu poruszyła wielu internautów.

16-latek z Ukrainy szuka pracy w Polsce

Timofey zaznacza, że szuka zajęcia, które nie będzie kolidowało z jego planem lekcji. Jego motywacją, by zacząć zarabiać w Polsce, jest chęć pomocy rodzinie, która została w Ukrainie.

"Przyjechałem do Polski po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Mam pełne 16 lat. Mam świadomość, że jestem jeszcze uczniem i nie mogę pochwalić się wieloma miejscami pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Mam jednak wielkie pragnienie, aby pomóc mojej rodzinie i odciążyć finansowo moich rodziców, którzy obecnie przebywają w Ukrainie" - napisał na Facebooku.

d20qif7

W dalszej części ogłoszenia chłopak zaznacza, czym mógłby się zająć. Wymienia języki, które zna: ukraiński, rosyjski i angielski. Obecnie uczy się również języka polskiego.

"Jestem silny fizycznie i wytrzymały"

16-latek szuka jakiejkolwiek pracy. Pisze, że chętnie podejmie się pracy fizycznej.

"Jestem silny fizycznie i wytrzymały. Mogę być przydatny jako pracownik fizyczny - do przenoszenia, przesuwania, podnoszenia czegoś. Mogę pomagać w pielęgnacji ogrodu, sprzątać teren, wykonywać prace dorywcze na budowie. Mogę być również przydatny jako pracownik w placówkach handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych" - zaznacza.

Timofey jest również zapalonym sportowcem, więc w jego ofercie pojawiła się również możliwość nauki jazdy na łyżwach, rolkach, przeprowadzenie treningów personalnych i grupowych. Młody Ukrainiec oferuje się również jako opiekun do dzieci, który zapewni swoim podopiecznym aktywnie spędzony wypoczynek.

d20qif7

Pod postem 16-latka pojawiło się wiele komentarzy z komplementami za szlachetną postawę. Ukrainiec został również zasypany ofertami. W aktualizacji wpisu poinformował, że otrzymał wiele propozycji pracy i obecnie jest na etapie ich weryfikacji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Edukacja dzieci z Ukrainy. Polski system szkolnictwa pomoże?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20qif7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d20qif7