Blisko ludzi2-letnia dziewczynka z zespołem Downa zachwyciła fotografów modowych

2‑letnia dziewczynka z zespołem Downa zachwyciła fotografów modowych

Magdalena Drozdek

07.09.2015 15:06, aktual.: 08.09.2015 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O takich kontraktach marzy wiele nastolatek. Choć ma zaledwie 23 miesiące to już zaczyna swoją karierę w świecie mody. Pierwsze zdjęcia zrobiła jej mama, teraz czekają ją sesje zdjęciowe u boku profesjonalnych fotografów.

O takich kontraktach marzy wiele nastolatek. Choć ma zaledwie 23 miesiące to już zaczyna swoją karierę w świecie mody. Pierwsze zdjęcia zrobiła jej mama, teraz czekają ją sesje zdjęciowe u boku profesjonalnych fotografów.

Connie-Rose Seaburne ma 2 latka, a na koncie kontrakt z dwiema agencjami dziecięcych modeli. Mała Brytyjka odkąd się urodziła, była komplementowana za swój piękny uśmiech. Przyjaciółki namówiły matkę, by ta wysłała zdjęcia córki do odpowiednich agentów. Nie spodziewała się, że dostanie jakąkolwiek odpowiedź.

Pracownicy agencji zareagowali natychmiastowo. Dziewczynka spodobała im się na tyle, że już tydzień później matka podpisała dwa kontrakty na sesje zdjęciowe.

- Kiedy rozmawiałam z nimi o tym, że u córki stwierdzono zespół Downa, nawet się tym nie przejęli. Ona to kocha, wykonuje przykładnie polecenia fotografa i czerpie z tego ogromną przyjemność – dodaje kobieta.

Matka przyznała, że choroba w żaden sposób nie definiuje tego, kim może stać się jej córka. Dziennikarzom zdradziła, że diagnoza nie wpłynęła w żaden sposób na życie rodziny.

- Mamy mnóstwo znajomych, których dzieci mają zespół Downa. Dostaliśmy tyle wsparcia, że nie możemy być bardziej szczęśliwi. To tylko kolejne dziecko, które potrzebuje miłości – mówi.

Kobieta jest dumna z córeczki i uważa, że jeśli ta nie będzie się dłużej czuła komfortowo podczas sesji zdjęciowych, natychmiast rzucą zabawę w modeling. Mama dziewczynki chce pokazać, że problemem nie jest sama choroba, ale brak edukacji w społeczeństwie. Odwiedza szpitale i rodziców chorych dzieci.

- Są tacy, którzy uważają, że zespół Downa to coś strasznego i nie mogą sobie z tym poradzić. Myślą, że życie nie będzie już takie jak kiedyś. Chcę im pokazać, że nie są osamotnieni w tych zmaganiach – dodaje kobieta.

Spełniają swoje marzenia

Connie-Rose nie jest jedyną małą modelką, która pomimo choroby robi karierę w świecie mody. Nie tak dawno temu głośno zrobiło się o Madeline Stuart, której agencja ogłosiła, że ta weźmie udział w nadchodzącym tygodniu mody w Nowym Jorku. Dziewczynka stała się też inspiracją dla nowej linii torebek jednej z amerykańskich firm.

Z kolei 9-letnia Kyla Kosmalski podpisała ostatnio kontrakt ze znaną firmą odzieżową GAP. Na wybiegu zaprezentuje się obok 15 innych malców. Rodzice cieszą się, że mimo choroby Kyla może spełniać swoje marzenia.

md/ WP Kobieta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także