23-latka padła ofiarą oszustwa "na modelkę". Pieniądze zniknęły z konta

23‑latka padła ofiarą oszustwa "na modelkę". Pieniądze zniknęły z konta

23-latka padła ofiarą oszustów
23-latka padła ofiarą oszustów
Źródło zdjęć: © Instagram
oprac. KPL
29.03.2023 12:52, aktualizacja: 29.03.2023 13:23

23-letnia Kristen Kavanagh została oszukana na prawie 2 tys. funtów (ponad 10 tys. zł) przez internetowych oszustów. Złodzieje wykorzystali metodę "na modelkę" - szczególnie niebezpieczną dla młodych kobiet.

Kristen jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem instagramowego profilu, który w tym momencie obserwuje ponad 6,5 tys. internautów, dzieli się ze światem swoimi zdjęciami. Od wielu lat marzy o karierze modelki, więc social-media mają dla niej szczególne znaczenie.

Wykorzystali jej marzenie

Jak Kristen przyznaje w rozmowie z "The Sun", profesjonalną modelką usiłuje zostać, odkąd skończyła 14 lat. Bierze udział w sesjach zdjęciowych, konkursach piękności, bardzo dba o swoje social media i wiele uwagi poświęca doskonaleniu wizerunku. Niestety, do tej pory nie udało się jej wypłynąć na szerokie wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlatego trudno się dziwić, że dziewczyna była zachwycona, gdy otrzymała wiadomość od osoby podającej się za agentkę pracującą w agencji modelek. Amy Sharper - bo takie nazwisko przyjął oszust - miała w sieci swój profil i zaproponowała 23-latce współpracę. Napisała, że obserwuje ją od ponad roku i uważa, że Kristen świetnie sprawdzi się w roli modelki podczas pokazu marki PrettyLittleThing.

To odzieżowa sieciówka, która na Wyspach cieszy się ogromną popularnością. Kristen nie wahała się ani chwili i zgodziła się na podróż do Londynu. Jej koszty miała ponieść oczywiście agencja - był jednak pewien warunek - przyszła modelka miała podać dane do swojej karty - rzekomo konieczne do pobrania opłaty manipulacyjnej. Ich pozyskaniem zajął się oszust, który zadzwonił do Brytyjki, podając się za przedstawiciela agencji.

Zaaferowana i szczęśliwa Kristen podała dane, o które ją poproszono. Wówczas z jej konta zniknęły wszystkie oszczędności. - Czułam się jak idiotka. Przez trzy godziny płakałam non stop - powiedziała 23-latka w rozmowie z "The Sun". - Straszne było też to, gdy zrozumiałam, że moje marzenia legły w gruzach - dodała.

Na szczęście dzięki błyskawicznej interwencji Kristen, bankowi udało się zabezpieczyć skradzione środki i Kavanagh odzyskała pieniądze. Dziś ostrzega jednak inne kobiety przed oszustwem "na modelkę".

23-latce podziękowali również przedstawiciele firmy PrettyLittleThing, którzy podkreślili, że oszust wykorzystał także ich markę do swoich niecnych działań.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta