Trwa ładowanie...
d14ope6

25-latka nie nosiła stanika w pracy. Szef ją zwolnił

Christina Schell straciła pracę jako kelnerka w klubie golfowym w Osoyoos w Kanadzie. Została zwolniona z nietypowego powodu. Klienci skarżyli się, że nie nosiła stanika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25-latka nie nosiła stanika do pracy w klubie golfowym
25-latka nie nosiła stanika do pracy w klubie golfowym (Forum)
d14ope6

Pochodząca z Alberty kelnerka, przychodziła do pracy bez stanika ze względu na wygodę. Jak podaje "Daily Mail", swoboda w ubiorze młodej Christiny nie przypadła do gustu klientom klubu golfowego, dlatego poskarżyli się managerowi.

Kierownik wziął sprawy w swoje ręce i wprowadził nowy punkt w regulaminie, dotyczący dress code’u. Narzucił pracownicom obowiązek noszenia staników bądź podkoszulek. Kelnerka zbuntowała się i odmówiła podpisania dokumentu.

W CBS News tłumaczyła, że podobnych wymagań nie stawia się mężczyznom, a ograniczanie jej wolności ubioru, to według zainteresowanej naruszenie jej praw człowieka. "Ta decyzja jest uzależniona od mojej płci i dlatego to kwestia praw człowieka. Mam sutki, podobnie jak mężczyźni" – powiedziała kelnerka.

W konsekwencji dziewczyna została zwolniona. Christina pozwała pracodawcę do sądu i obecnie czeka na rozwiązanie sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14ope6

Podziel się opinią

Share

d14ope6

d14ope6