30 lat temu znali ją wszyscy. Trudno uwierzyć, jak wygląda dzisiaj

30 lat temu znali ją wszyscy. Trudno uwierzyć, jak wygląda dzisiaj

Claudia Schiffer w latach 90. była znana na całym świecie
Claudia Schiffer w latach 90. była znana na całym świecie
Źródło zdjęć: © ONS
25.08.2023 09:43, aktualizacja: 25.08.2023 11:01

Claudia Schiffer jest przykładem na to, że uroda nie przemija. Modelka, która zaliczyła okładkę każdego wielkiego magazynu i stała się ikoną lat 90., zachwyca również trzydzieści lat po debiucie. 25 sierpnia skończyła 53 lata.

Blondynka o niebieskich oczach oczarowała świat mody. Claudia Schiffer, obok Cindy Crawford, Naomi Campbell i Lindy Evangelisty, była jedną z najpopularniejszych supermodelek lat 90. 25 sierpnia 2023 roku skończyła 53 lata.

Ikoniczne piękno

Claudia Schiffer przyszła na świat 25 sierpnia 1970 roku w niemieckiej miejscowości Rheinberg. Gdy miała 17 lat, wybrała się ze znajomymi na imprezę do Düsseldorfu, gdzie zauważył ją agent modelek i zaproponował kontrakt. To był początek jej międzynarodowej kariery.

W ciągu zaledwie dwóch lat znalazła się na 700 okładkach magazynów, zapisując się tym samym w "Księdze rekordów Guinessa". W latach 90. zaczęła współpracę z Karlem Lagerfeldem i szybko stała się jego ulubienicą. Chodziła po wybiegach, prezentując kolekcje najbardziej ekskluzywnych marek na świecie razem z Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindą Evangelistą czy Christy Turlington.

Claudia Schiffer jest aktywna na Instagramie, gdzie zebrała niemal 2 miliony obserwatorów. Uwielbia wspominać lata swojej świetności, często publikuje stare zdjęcia z kampanii reklamowych i okładek czasopism modowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uroda nie przeminęła

Supermodelka skończyła właśnie 53 lata i jest w doskonałej formie. Jej figura nie odbiega od tej, którą podziwialiśmy 30 lat temu na wybiegach. Gwiazda lat 90. wygląda tak, jakby zatrzymała wskazówki zegara dwie dekady temu.

25 sierpnia 2023 roku skończyła 53 lata. Długie i rozpuszczone blond włosy dodają jej uroku nastolatki. Do tego perfekcyjna figura i promienny uśmiech - to wszystko sprawia, że Claudia Schiffer wciąż ma wielu wielbicieli.

Jej uroda była przepustką nie tylko do świata mody, ale także męskich serc. Modelka spotykała się m.in. z Peterem Gabrielem i Davidem Copperfieldem. Niemiecka piękność zawróciła w głowie księciu Albertowi, który chciał, by została księżną Monako.

W 2002 roku Claudia Schiffer wyszła za mąż za reżysera i producenta Matthew Vaughna, z którym ma troje dzieci: 20-letniego Caspra, 19-letnią Clementine oraz 13-letnią Cosimę. Wiele osób uważa, że starsza córka jest jej kopią.

Znasz kobietę, której działania i zaangażowanie podziwiasz? Koniecznie zgłoś ją w naszym plebiscycie #Wszechmocne

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta