Blisko ludzi30 sierpnia. Kartka z kalendarza

30 sierpnia. Kartka z kalendarza

30 sierpnia. Kartka z kalendarza
Źródło zdjęć: © ONS.pl

28.08.2018 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie urodziła się Katarzyna Nosowska. Katarzyna jest piosenkarką, autorką tekstów oraz wokalistką zespołu rockowego "Hey".

Swoją karierę Nosowska zaczęła w 1989 roku. Wystąpiła wtedy publicznie po raz pierwszy, jako wokalistka zespołu "Włochaty" w szczecińskim klubie "Pinokio". Współpracowała także z takimi grupami muzycznymi jak "Pidżama porno" czy też "Dezerter". W swoim dorobku ma także sześć albumów solowych: "Puk puk", "Milena", "Sushi", "UniSexBlues", "Osiecka" oraz "8". W maju 2010 roku, Katarzyna Nosowska została okrzyknięta najlepszą polską wokalistką przez magazyn "Machina". W 2012 roku uzyskała 6 nominacji do nagród "Fryderyki 2012" w kategoriach "Wokalistka roku", "Autor roku", "Piosenka roku", "Album roku muzyka alternatywna", "Produkcja muzyczna roku" oraz "Najlepsza oprawa graficzna albumu".

Wokalistka niechętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego. Wiadomo jednak, że miała romans z Adamem Krajewskim, którego owocem jest ich syn- Mikołaj. Artystka przyznała, że nie miała wtedy w planach dziecka. Kiedy urodził się Mikołaj, zespół był tuż przed wyjazdem w trasę po Ameryce. Związek z Adamem Krajewskim rozpadł się, gdy ich syn był jeszcze małym dzieckiem.

W 2001 roku, Nosowska poznała Pawła Krawczyka. Jest to gitarzysta zespołu "Hey", z którym artystka jest związana do teraz. Na łamach "Tygodnika powszechnego" wyznała, że jej partner walczy z chorobą alkoholową.

Jej syn postanowił zostać modelem. Mikołaj nawiązał współpracę z agencją "Model plus". Katarzyna nie ma zamiaru dyktować swojemu synowi ścieżki życia. Zaakceptuje każdą jego decyzję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także