Blisko ludzi34-latka zmarła po cesarskim cięciu. Jej mama ostrzega inne kobiety

34‑latka zmarła po cesarskim cięciu. Jej mama ostrzega inne kobiety

Kobieta miała świadomość, że ryzykuje życie
Kobieta miała świadomość, że ryzykuje życie
Źródło zdjęć: © Getty Images | blueshot
07.12.2021 11:58

Hayley Roberts miała już dwójkę dzieci. Informacja o trzeciej ciąży bardzo ją ucieszyła. Niestety finał jest bardzo smutny i skłania do refleksji. 63-letnia Jackie George przytoczyła historię zmarłej córki, aby uwidocznić pewne fakty, na które trzeba zwracać uwagę.

34-letnia Hayley Roberts miała trzy cesarskie cięcia. Niestety powikłania związane z tym ostatnim sprawiły, że kobieta wykrwawiła się na śmierć. Matka Hayley pragnie zwrócić uwagę innych, że wysokie ryzyko związane ze stanem, w jakim znalazła się jej córka, powinno być powodem do rezygnacji z cesarskiego cięcia.

Zmarła kilka godzin po cesarce. Wszystko przez podstępne schorzenie

To, z czym musiała się zmierzyć Hayley, jest naprawdę przerażające. Trzeci poród przez cięcie cesarskie doprowadził do licznych komplikacji i obszernego krwotoku, który był bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety.

Utrata krwi była spowodowana tzw. łożyskiem percreta, czyli stanem, w którym łożysko przenika przez ścianę macicy i przyczepia się do innego organu. Medycy u 34-latki wykryli, że łożysko przykleiło się do pęcherza. Schorzenie jest groźne, a ryzyko wystąpienia krwotoku zwiększa się z każdym kolejnym cesarskim cięciem.

Lekarze dali jej wybór. Do końca walczyła o dziecko

O tym, że zarówno płód, jak i życie kobiety są zagrożone, Roberts dowiedziała się już na początku ciąży. Lekarze oferowali jej przerwanie ze względu na odkrytą chorobę. Hayley jednak postawiła życie trzeciego dziecka na pierwszym miejscu.

- Dzieci Hayley znaczyły dla niej wszystko i była bardzo podekscytowana urodzeniem trzeciego (...). Ostrzeżono nas, że stan może spowodować poważne komplikacje i byłam zdenerwowana, gdy dowiedziałam się, że Hayley będzie potrzebowała histerektomii po porodzie i prawdopodobnie usunięcia pęcherza. Ale nie wiedzieliśmy, że może umrzeć - tłumaczyła 63-letnia Jackie w rozmowie z magazynem Femail.

Okazało się, że Hayley będzie mieć drugą córkę, której nadała imię Ivy. Najmłodsza z rodzeństwa niestety nigdy nie pozna swojej mamy. Choć dla babci osieroconych dzieci jest to temat wyjątkowo trudny, postanowiła opowiedzieć o swoich przeżyciach, aby ostrzec inne kobiety.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta