Trwa ładowanie...
d2aw1r2

4 podstawowe zasady pielęgnacji szyi i dekoltu

Jednym z grzechów urodowych kobiet jest całkowite pomijanie pielęgnacji szyi i dekoltu. Jest to poważny błąd, ponieważ skóra tych partii ciała jest wyjątkowo cienka i delikatna, przez co bardzo szybko powstają na niej nieestetyczne bruzdy, zmarszczki i przebarwienia. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami dbania o szyję i dekolt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skóra na szyi i dekolcie jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji.
Skóra na szyi i dekolcie jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji. (iStock.com, Fot: Andry5)
d2aw1r2

Pozycje snu korzystne dla szyi i dekoltu

Jednym z większych grzechów urodowych kobiet jest nadmierne skupianie się na pielęgnacji twarzy i całkowicie pomijanie pielęgnacji szyi i dekoltu. Wynika to poniekąd z braku świadomości na temat tego, że naskórek na szyi i dekolcie jest bardzo cienki, a do tego ma bardzo małą ilość włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Podstawową zasadą w pielęgnacji szyi i dekoltu jest przyjmowanie prawidłowej pozycji snu. Bruzdy i zmarszczki w tych miejscach zdradzają naszą ulubioną pozycję snu. Kobiety, które śpią na brzuchu najczęściej uskarżają się na poprzeczne bruzdy, natomiast panie preferujące spanie na boku zwykle mają problem z pionowymi załamaniami na szyi i dekolcie. Chcąc mieć idealnie gładką skórę na szyi i dekolcie, powinniśmy spać na plecach.

Kosmetyki oczyszczające do szyi i dekoltu

Przy pielęgnacji skóry na szyi i dekolcie kobiety zazwyczaj ograniczają się do sporadycznego stosowania kremu nawilżającego. Tymczasem o te partie ciała należy dbać codziennie. Przy czym warto mieć na uwadze to, że skóra na szyi i dekolcie jest bardzo cienka i delikatna. Do przemywania szyi i dekoltu zaleca się używać kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Dobrze sprawdzą się: toniki, żele, mleczka i płyny micelarne.

d2aw1r2

Krem do szyi i dekoltu

Przy wyborze kremu do szyi i dekoltu należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład i właściwości. Tego typu kosmetyk powinien świetnie nawilżać i ujędrniać skórę, a do tego regenerować ewentualne podrażnienia skóry. Zarówno w drogeriach, jak i sklepach internetowych dostępnych jest wiele różnych typów kremów do pielęgnacji szyi i dekoltu. W składzie tego typu kosmetyków należy szukać antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia się skóry, a także: witaminy A, witaminy D, witaminy E, koenzymu Q10, ceramidów, kwasu hialuronowego i kwasów owocowych.

Produkty do ciała z WP radarOkazji pozwolą Ci na skuteczną pielęgnację szyi i dekoltu.

d2aw1r2

Masaż szyi i dekoltu

Masaż szyi i dekoltu warto wykonywać 2-3 raz na tydzień. Prawidłowo przeprowadzony masaż tych partii ciała to skuteczny sposób na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Do tego celu najlepiej wykorzystać olejek do masażu - w tej roli świetnie sprawdzi się olejek kokosowy i olejek z dzikiej róży. Wbrew pozorom masaż szyi i dekoltu nie jest zbyt trudny i czasochłonny - wystarczy poświęcić temu trzy minuty podczas relaksacyjnej kąpieli w wannie.

d2aw1r2

Podziel się opinią

Share
d2aw1r2
d2aw1r2