4 powody, dla których szczoteczki soniczne biją na głowę wszystkie inne

4 powody, dla których szczoteczki soniczne biją na głowę wszystkie inne

Szczoteczka soniczna gwarantuje pielęgnację najwyższej klasy.
Szczoteczka soniczna gwarantuje pielęgnację najwyższej klasy.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Stephen Crowther
25.11.2022 12:31

Kompleksowo dba o zęby. Nie ma sobie równych w czyszczeniu, zapobiega powstaniu kamienia nazębnego i nieestetycznych przebarwień. Daje naszym zębom wszytko, czego potrzebują, a do tego jest w bardzo przystępnych cenach. Mowa o szczoteczce sonicznej.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczkę soniczną inaczej możemy nazwać szczoteczką dźwiękową (sonic z ang. Znaczy dźwięk). To właśnie fale dźwiękowe oczyszczają zęby z zanieczyszczeń, likwidują płytkę nazębną, przebarwienia, zabijają bakterie. Szczoteczka soniczna to wynalazek lat 80. Powstała w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych i z czasem zyskała popularność na całym świecie, wypierając nieco swoją starszą siostrę – szczoteczkę elektryczną. Obecnie nie ma lepszego sposobu na czyszczenie zębów w warunkach domowych niż szczoteczka soniczna. Na dowód tej tezy, zebraliśmy cztery największe zalety szczoteczek sonicznych, które świadczą o ich wyjątkowości.

Zalety szczoteczek sonicznych

Skuteczność

Szczoteczka soniczna osiąga nawet 90 tys. ruchów na minutę (dla porównania szczoteczki elektryczne wykonują ok. 9 tys. obrotów, a szczoteczki ręczne ok. 600 ruchów na minutę). Dzięki tak intensywnym wibracjom szczoteczka soniczna o wiele dokładniej czyści zęby z płytki nazębnej i resztek jedzenia i to nie tylko na dużych powierzchniach, ale i w przestrzeniach między zębowych. Tak intensywne ruchy sprawiają, że woda i pasta do zębów zmieniają się mikrobąbelki, które bez problemów wnikają w każdą szparkę między zębami. To zapewnia kompleksową i skuteczną pielęgnację, zapobiegającą nagromadzaniu się kamienia nazębnego i powstawania ubytków.

Delikatność

W przypadku szczoteczki sonicznej w parze ze skutecznością idzie delikatność. Nie trzeba dociskać jej do zębów, by dokładnie je wyczyścić. Nie powoduje uszkodzeń szkliwa czy dziąseł. Dlatego szczoteczka soniczna będzie najlepszym wyborem dla wszystkich tych, którzy mierzą się z nadwrażliwością zębów czy odsłanianiem szyjek zębowych.

Estetyka

Używając szczoteczki sonicznej, dbamy nie tylko o zdrowie, ale i piękny wygląd naszych zębów. Technologia fal dźwiękowych skutecznie usuwa płytkę nazębną, która prowadzi do powstania kamienia. Poza tym, że powoduje on erozje szkliwa i ubytki, to także bardzo nieestetycznie wygląda. Trzeba usuwać go u dentysty. Dzięki używaniu szczoteczki sonicznej na pewno zminimalizujesz ryzyko powstania kamienia nazębnego –główki szczoteczek poruszają się tak szybko, że są w stanie skutecznie wyczyścić całą powierzchnię zęba i przestrzenie między zębowe.

Kompleksowość

Szczoteczki soniczne łączą kilka funkcji. Nie tylko czyszczą, ale też polerują, masują dziąsła, a nawet wybielają. Wszystko zależy od tego, jaki tryb pracy wybierzesz. Dzięki jednemu urządzeniu masz więc kompleksową pielęgnację jamy ustnej.