4 sposoby na to, by porządek na stałe zagościł w domu

Źródło zdjęć: © materiały partnera

13.10.2022 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przestrzeń, w której żyjemy wpływa na nasze samopoczucie, dlatego potrzebujemy, uporządkowanego i wygodnego mieszkania lub domu. Czysty dom sprawia, że dobrze się w nim czujemy. Przez codzienne zabieganie, czasem jednak trudno znaleźć czas na regularne sprzątanie. Co więcej, nie każdy lubi spędzać godziny na żmudnych porządkach. Wystarczy jednak wprowadzić kilka prostych zasad, które pomogą w łatwy, szybki i przyjemny sposób zachować wysprzątane mieszkanie. Marka SIDOLUX przygotowała następujące porady, które warto znać.

1.        Zacznij od regularności.

Jeśli każdego dnia poświęcimy 15 minut na porządki, dom pozostanie czysty, a ilość kurzu czy brudu będzie na tyle mała, że posprzątanie go nie sprawi nam żadnej trudności oraz nie zabierze dużo czasu.

2.        Porządkowanie przestrzeni ułatwiają również wszelkiego rodzaju organizery, szafki czy szuflady.

Umożliwiają nie tylko zachowanie ładu, lecz także szybkie odnajdowanie rzeczy w domu. Dzięki nim każdy przedmiot ma swoje stałe miejsce. Są więc zarówno świetnym sposobem na zachowanie porządku, jak i mogą stać się stylową dekoracją domowej przestrzeni.

3.        Warto pamiętać również o wykonywaniu małych, codziennych czynności, które pomogą nam utrzymać porządek.

Jeśli przygotowujemy posiłek, sprzątnijmy od razu okruszki z blatu, a naczynia włóżmy do zmywarki lub zmyjmy w zlewie. Zamiast kolekcjonować brudne ubrania, wrzućmy je prosto do kosza na pranie. Skończyliśmy czytać książkę? Niech wróci na przeznaczoną dla niej półkę. Te wszystkie banalne czynności są niezwykle efektywne w dłuższej perspektywie.

[1/3] Źródło zdjęć: © materiały partnera

4.        Sprzątanie umilą i przyspieszą również odpowiednie narzędzia i środki.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych sprytnym sprzątaniem, marka SIDOLUX opracowała uniwersalny produkt – MULTISPRAY. Można go używać zarówno do czyszczenia powierzchni łazienkowych, jak i kuchennych. Dzięki temu, że w 97% oparty jest na naturalnych składnikach, jest bezpieczny w stosowaniu w miejscach przyrządzania jedzenia. Wyczyści też drewniane meble w salonie czy ramy w sypialni. Jego formuła wzbogacona jest o technologię Soda Power, dzięki której dokładnie usuwa brud, kurz oraz tłuszcz. Ponadto SIDOLUX MULTISPRAY charakteryzuje przyjemny zapach mydła marsylskiego, dzięki któremu płyn pozostawia uczucie czystości i świeżości na dłużej. Jego aplikacja możliwa jest także nawet w trudno dostępnych miejscach. SIDOLUX MULTISPRAY to nie jedyna nowość. Dla miłośników produktów dedykowanych konkretnym pomieszczeniom marka stworzyła SIDOLUX KUCHNIA, który koncentruje się na zwalczaniu tłuszczu oraz i SIDOLUX ŁAZIENKA, który skutecznie poradzi sobie z kamieniem.

5.        Rozdziel obowiązki oraz ustal harmonogram sprzątania

Nawet nie zorientujesz się, że poświęcasz wiele czasu na sprzątanie, jeśli zaangażujesz do tego innych domowników. Tym sposobem nikt nie poczuje, że robi generalne porządki. Dbanie razem o wspólną przestrzeń spowoduje, że każdy poczuje odpowiedzialność w utrzymaniu tego stanu jak najdłużej. Nieważne czy mieszkasz z rodziną, czy też solo - stworzenie harmonogramu sprzątania, to także dobry pomysł, aby sprawić, że sobota stanie się dniem relaksu i odpoczynku. Oczywiście w czystym domu.

Jeśli chcemy, by wokół nas zawsze panował porządek, a sprzątanie było szybkie i przyjemne, wystarczy regularność, dobra organizacja i odpowiedni produkt do sprzątania. Warto ułatwiać sobie życie, a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną czy przyjaciółmi.

SIDOLUX MULTISPRAY, SIDOLUX KUCHNIA oraz SIDOLUX ŁAZIENKA dostępne już na www.sklep-sidolux.pl.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także