Trwa ładowanie...

5 sygnałów świadczących o tym, że twój stanik jest za duży

Wydaje się, że o stanikach każda z nas wie już wszystko. Tymczasem nadal jesteśmy mistrzyniami w… kupowaniu za dużych staników. Może to dobry moment, żeby krytycznym okiem przyjrzeć się swoim biustonoszom i sprawdzić, czy aby na pewno nie są za duże?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prawidłowy rozmiar stanika jest kluczowy dla naszego wyglądu, samopoczucia i zdrowia.Prawidłowy rozmiar stanika jest kluczowy dla naszego wyglądu, samopoczucia i zdrowia.Źródło: Pexels
d14zp76

Mogłabym założyć się z każdą z was, że macie choć jeden egzemplarz za dużego biustonosza w swoich szafach. Skąd moja pewność? Brafitterki twierdzą, że kobiety na pytanie o swój rozmiar piersi, zwykle podają zawyżone wartości. I to aż o dwa rozmiary! Po drugie, zwykle zapominamy, że żaden stanik nie jest nam dany raz na zawsze. Ignorujemy fakt, że materiał w miarę noszenia się rozciąga, a i nasze piersi ulegają zmianie. Tyjemy, chudniemy, zachodzimy w ciążę, zaczynamy i kończymy laktację, to wszystko sprawia, że nasz biust się zmienia. Staje się pełniejszy, mniejszy, zwiększa się obwód. Ekspertki twierdzą, że powinnyśmy wymieniać biustonosze średnio co 7-8 miesięcy. By przedłużyć żywotność staników, warto też nosić je na zmianę, nie zakładać codziennie tego samego egzemplarza, by materiał miał szansę na "odpoczynek" i "regenerację".

Jakie sygnały świadczą o tym, że twój stanik jest dla ciebie za duży? Stworzyłyśmy listę najbardziej oczywistych objawów.

d14zp76

1.      Obwód z tyłu nie tworzy prostej linii

Kiedy zapięcie stanika się unosi, to jasny sygnał świadczący o tym, że obwód jest za duży. Tym samym nie spełnia swojej funkcji i nie zapewnia stabilnego podtrzymania piersi. Pamiętajcie, że podtrzymanie to zadanie obwodu, nie ramiączek! Z kolei brak odpowiedniej stabilizacji może mieć opłakane skutki zdrowotne, szczególnie dla posiadaczek dużych biustów – wady postawy, bóle kręgosłupa, a nawet bóle głowy to tylko część możliwych scenariuszy, do jakich może prowadzić noszenie biustonosza o zbyt luźnym obwodzie.

2.      Miseczki odstają w górnej części

Jeśli miseczka się fałduje w górnej części lub odstaje od ciała, to znak, że jest za duża.

3.      Fiszbiny unoszą się

Prawidłowo dobrany biustonosz spoczywa spokojnie na swoim miejscu, nie zmienia swojego położenia podczas ruchu. Jeśli natomiast przy próbie podniesienia rąk, wraz z nimi unosi się też stanik i zamiast pod biustem, nagle znajduje się na piersiach, to znaczy, że jego obwód jest za duży.

4.      Zapięcie na ostatnią haftkę

Jednym z rozwiązań problemu zbyt dużego obwodu jest ciaśniejsze zapięcie. Jest to jednak pomoc doraźna, bo materiał biustonosza nadal będzie się rozciągał, a co za tym idzie, obwód będzie się zwiększał. Jeśli musisz zapinać swój stanik na ostatnią haftkę, niech to będzie dla ciebie sygnał, że za chwilę stanik nie będzie nadawał się do noszenia. Pamiętaj, żeby przy wyborze nowego stanika, zawsze dobierać obwód przy zapięciu na pierwszą haftkę.

d14zp76

5.      Luźne ramiączka

Rozwiązaniem problemu za luźnych ramiączek (czyli takich, które spadają przy każdym ruchu, pod które możesz z powodzeniem włożyć kilka palców) jest ich wyregulowanie. Jednak jeśli skrócenie ramiączek powoduje automatycznie uniesienie obwodu na plenach, to jasny sygnał, że ten stanik jest dla ciebie za duży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14zp76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d14zp76