Trwa ładowanie...
d2whuqu

97-latka ma zaskakujące hobby. Zawstydza młodych

Edith Traina mogłaby odpoczywać na zasłużonej emeryturze. Zamiast tego zdobywa trofea w konkursach dla kulturystów-seniorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorka podnosi prawie 60 kg.
Seniorka podnosi prawie 60 kg. (Youtube.com)
d2whuqu

Edith Traina ma 97 lat i naprawdę trzyma formę. Emerytowana instruktorka tańca regularnie ćwiczy i podnosi ciężary. Kilka razy w roku startuje w konkursach dla seniorów kulturystów. Ma też kanał na YouTubie, na którym chwali się swoimi osiągnięciami. W wieku, w którym nikt nie zdziwiłby się gdyby wolała trochę odpocząć, ona podnosi sztagi ważące prawie 60 kg. W lutym zdobyła dwa złote medale w konkursie Polk County Senior Games w kategorii 95-99.

To nie jedyny sukces. Jest tak znana, że konkurs w podnoszeniu ciężarów nazwano jej imieniem. 2018 Edith Traina Inspirational Open odbywa się na Florydzie i jest otwarty dla zawodników w każdym wieku.

d2whuqu

O tym jak wyjątkowa jest Edith świadczy to, że często jest jedyną zawodniczką startującą w swojej kategorii wiekowej. Nie traci jednak motywacji do ćwiczeń, które stały się jej pasją.

Edith jest w świetnej formie, ale przyznaje, że nie zawsze tak było – nawet ona z początku nie chciała chodzić na siłownię. Na pierwsze ćwiczenia namówiła ją koleżanka. Może dla nas też jest nadzieja?

d2whuqu

Podziel się opinią

Share

d2whuqu

d2whuqu