Agata Duda nie chce już być Pierwszą Damą. Podjęła decyzję, ale poczeka do 2020 roku

Agata Duda nie chce już być Pierwszą Damą. Podjęła decyzję, ale poczeka do 2020 roku
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Michałowski

06.10.2017 16:10, aktual.: 06.10.2017 20:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żona Andrzeja Dudy nie chce drugiej kadencji w Pałacu Prezydenckim. Już wcześniej zawarła z mężem umowę dotyczącą ewentualnej reelekcji i zamierza jej dotrzymać. Agata Duda w 2020 roku wróci do Krakowa, bez względu na decyzję prezydenta.

Informację o możliwej decyzji Agaty Dudy podała "Polska The Times". Gazeta powołała się przy tym na dwa źródła.

O tym, że Pierwsza Dama źle się czuje w swojej roli, pisaliśmy wielokrotnie. Nie komentuje ważnych wydarzeń politycznych i społecznych czy konfliktu prezydenta z PiS. Tak było w przypadku Czarnego Marszu i głośnej sprawy aborcji w Polsce.

- Pani prezydentowa nie będzie się odnosić do listu, ani udzielać żadnych komentarzy w tej sprawie - wyjaśniał wtedy w rozmowie z WP były już rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

Agata Duda w 2020 roku wróci do Krakowa

Co ciekawe, ostatnie zgrzyty na linii Andrzej Duda i PiS mogą być na rękę Agacie Dudzie. Niektórzy posłowie sugerują bowiem, że partia wystawi innego kandydata. A jak ujawnia "Polska The Times", Agata Duda nigdy nie chciała być Pierwszą Damą.

To prezydent przekonał ją do tego planu, twierdząc, że robi to tylko na jedną kadencję. I najwidoczniej Agata Duda zamierza trzymać się tych ustaleń.

Nie chce mieszkać w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i w 2020 roku wróci do ukochanego Krakowa. Niezależnie od tego, czy Andrzej Duda wygra kolejne wybory, czy też nie.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także