Trwa ładowanie...
d2vfs46

Agata Duda odwiedziła zakon. Fotograf zrobił zdjęcie w czasie modlitwy

Agata Duda, wraz z mężem odwiedziła Rzym. W czasie wizyty pierwsza dama pojawiła się w zakonie zmartwychwstanek. Agata Duda modliła się z zakonnicami i dziękowała im za posługę.
Share
Agata Duda odwiedziła rzymski klasztor
Agata Duda odwiedziła rzymski klasztorŹródło: KPRP, Fot: Grzegorz Jakubowski
d2vfs46

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Dudą odbyli oficjalną podróż do Rzymu. Pierwsza dama z tej okazji odwiedziła zakon sióstr zmartwychwstanek, zgromadzenie założone w XIX wieku przez dwie Polki, matkę i córkę - Celinę oraz Jadwigę Borzęckie.

Agata Duda w rzymskim klasztorze

We włoskim zakonie prezydentowa modliła się z razem z zakonnicami, a także odwiedziła prowadzone przez nie przedszkole i rozmawiała o posłudze zmartwychwstanek. Zakonnice, które zarówno w Polsce, jak i we Włoszech zajmują się głównie dziećmi oraz osobami z niepełnosprawnościami, zostały pochwalone przez Agatę Dudę.

d2vfs46

W czasie pandemii, gdy we Włoszech zaczęło brakować pracowników opieki społecznej, siostry zaoferowały swoją pomoc. Jak donosi kancelaria prezydenta, przedszkolaki, z którymi spotkała się Agata Duda bardzo ucieszyły się z wizyty, pomimo bariery językowej.

Projektantka Pierwszej Damy o szyciu futer: "Jestem im wierna. Są wyjątkowe, naturalne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vfs46

Podziel się opinią

Share
d2vfs46
d2vfs46