Agata Duda poszła na wystawę. Spójrzcie tylko, jak się ubrała

Agata Duda poszła na wystawę. Spójrzcie tylko, jak się ubrała

Agata Duda pokazała się w nowej stylizacji
Agata Duda pokazała się w nowej stylizacji
Źródło zdjęć: © FORUM
29.09.2023 08:34, aktualizacja: 29.09.2023 10:33

Jedni mówią, że jej styl jest zbyt zachowawczy. Inni, że skrupulatnie dobiera ubrania do sylwetki i okoliczności. Tym razem Agata Duda wstrzeliła się w trend, który jesienią będzie triumfować w garderobie kobiet.

Pierwsza dama złożyła wizytę w Pałacyku Konopackiego, filii Domu Kultury Praga. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" zorganizowało w tym miejscu wystawę konkursu plastycznego "Moja Sztuka", która ma na celu proporcję twórczości osób z niepełnosprawnościami. Agata Duda spotkała się z autorami prac – uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Ubrana w lekką, koktajlową sukienkę, zaprezentowała na sobie najmodniejszy wzór nadchodzących miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grochy, groszki i kropeczki

Turkusowy kolor ma w sobie głębię i elegancję. Dlatego też najlepiej czuje się w total lookach bądź kompozycjach, które pozwalają wysunąć kolor na pierwszy plan. Agata Duda jednak nie poszła tym tropem.

Agata Duda w sukience w kropki, 
Instagram/pierwszadama_akd
Agata Duda w sukience w kropki, Instagram/pierwszadama_akd© Instagram | Igor Smirnow

Pierwsza dama postawiła na groszki, czyli wzór, który jesienią i zimą 2023/2024 stanie obok kraty jak równy z równym. Jednak klasyka gatunku poszła w odstawkę, a wielkie groszki ustąpiły miejsca na sukience mikrokropeczkom. Czarny, drobny i luźno rozsiany po materiale wzór, dodał kreacji nieco indywidualności.

Agata Duda w sukience w kropki, 
Instagram/pierwszadama_akd
Agata Duda w sukience w kropki, Instagram/pierwszadama_akd© Instagram | Igor Smirnow

Kropki i groszki mają w sobie modowego twista. Tańczyły na parkiecie w latach 50., ubóstwiając duet bieli i czerni. Ale od tamtego czasu stale poddają się modyfikacjom i metamorfozom, nabierając nieco więcej nowoczesności, prostoty i współczesnego sznytu, a pozostawiając za sobą podteksty retro.

Agata Duda w sukience w kropki, 
Instagram/pierwszadama_akd
Agata Duda w sukience w kropki, Instagram/pierwszadama_akd© Instagram | Igor Smirnow

Groszki na trzy sposoby

To nie pierwszy raz, kiedy Agata Duda pokazała się w sukience groszki. Wzór zdecydowanie należy do ulubionych w garderobie pierwszej damy. Wpisuje się w sztywne ramy protokołu dyplomatycznego, ale też podkreśla kobiecość i ma w sobie coś spontanicznego, co dodaje stylizacji finezji, polotu i kobiecości.

Groszki świetnie prezentują się na sukienkach o rozkloszowanym kroju, nawiązując do swoich korzeni, kiedy zasiadały na sukienkach i spódnicach midi z koła. Ale równie ciekawie wyglądają w towarzystwie szmizjerek. Klasyczny kołnierzyk dodaje im nieco powagi.

Agata Duda w sukience w groszki
Agata Duda w sukience w groszki© AKPA | AKPA

Pierwsza dama poszła o krok dalej, łącząc ze sobą groszki i paski. To mocny trend ostatniego dziesięciolecia, któremu na imię "print blocking". Polega on na łączeniu ze sobą różnych wzorów. Aby wyglądały ze sobą spójnie, najlepiej bawić się różną skalą printów lub bazować na tej samej kolorystyce. Tak, jak zrobiła to Agata Duda.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl