Blisko ludziAgnieszka Radwańska wsparła protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Opublikowała wymowne zdjęcie

Agnieszka Radwańska wsparła protest po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Opublikowała wymowne zdjęcie

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Anna Podlaska

28.10.2020 08:53, aktual.: 01.03.2022 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ustają protesty po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestujących wspierają również znane osobistości. Agnieszka Radwańska postanowiła opublikować charakterystyczną grafikę.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przez Polskę przechodzi kolejna fala protestów. Na środę zapowiadany jest strajk. Część manifestantów nie pójdzie tego dnia do pracy, aby wyrazić sprzeciw wobec zaostrzania prawa aborcyjnego. Uczelnie, firmy i instytucje deklarują, że wspierają protestujących, dlatego nie będą wyciągać wobec nich konsekwencji za absencję.

"W środę nie idziemy do roboty! Bierzemy urlop na żądanie, bezpłatny, na oddanie krwi. Zamykamy firmę, sklep, punkt handlowy" – zachęca w mediach społecznościowych Strajk Kobiet. Udział w wydarzeniu zadeklarowało kilkanaście tysięcy kobiet.

Agnieszka Radwańska zabiera głos

W protestach uczestniczą również znane osobistości, nie zawsze fizycznie są na ulicach, ale swoje poparcie wyrażają na przykład poprzez media społecznościowe. Wyjątkiem nie jest Agnieszka Radwańska. Zareagowała subtelnie. Była tenisistka opublikowała na Instastories wpis Pauli Kani-Choduń z błyskawicą będącą jednym z symboli strajku kobiet. Na podobny ruch zdecydowała się jej siostra Urszula.

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska© Instagram.com
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także