Trwa ładowanie...
d18a3w4
Aktywności fizycznej urlop nie dotyczy

Aktywności fizycznej urlop nie dotyczy

Wielu z nas wydaje się, że podczas urlopu „wreszcie możemy odpocząć” i nie robić prawie nic. Z aktywności fizycznej nie należy jednak rezygnować. Zamiast leżeć do góry brzuchem, warto spędzić wolne dni aktywnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d18a3w4

Wielu z nas wydaje się, że podczas urlopu „wreszcie możemy odpocząć” i nie robić prawie nic. Z aktywności fizycznej nie należy jednak rezygnować. Zamiast leżeć do góry brzuchem, warto spędzić wolne dni aktywnie. - Wizja np. zrzucania kilku kilogramów po urlopie nie jest najlepsza – mówi Piotr Wasil, trener osobisty z Medical Fitness.

Sport powinno się uprawiać przez cały rok. Poprawia to samopoczucie, efektywność, a przede wszystkim przynosi korzyści zdrowiu. W czasie urlopu często nie chcemy jednak o tym pamiętać. To błąd. Jeśli pozostaniemy aktywni fizycznie, na pewno wrócimy do pracy bardziej wypoczęci, zrelaksowani i pełni zapału.

d18a3w4

- Jeszcze przed pierwszym dniem wolnym dobrze jest ustalić sobie, ile czasu dziennie będziemy poświęcać na sport. W dużym stopniu powinno to zależeć od tego, jaki mamy zawód – mówi trener osobisty Piotr Wasil z Medical Fitness. - Osoby pracujące umysłowo zwykle potrzebują więcej ruchu niż pracownicy fizyczni. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby rzeczywiście ćwiczyć. Wizja np. zrzucania kilku kilogramów po urlopie nie jest najlepsza. Jeśli urlop spędzamy poza domem, możemy dopasować formę naszej aktywności do miejsca, w którym akurat przebywamy. W górach naturalne będą między innymi wycieczki piesze, nad morzem – pływanie - zauważa ekspert.

d18a3w4

Podziel się opinią

Share

d18a3w4

d18a3w4