Blisko ludziAlexandria Ocasio-Cortez o zmianach klimatycznych. Mówi o zasadności posiadania dzieci

Alexandria Ocasio-Cortez o zmianach klimatycznych. Mówi o zasadności posiadania dzieci

Alexandria Ocasio-Cortez o zmianach klimatycznych. Mówi o zasadności posiadania dzieci
Źródło zdjęć: © Getty Images
26.02.2019 14:48, aktualizacja: 26.02.2019 15:32

Znowu głośno o kongresmence Alexandrii Ocasio-Cortez. Tym razem Amerykanka zastanawia się nad zasadnością posiadania dzieci. Jej rozważania mają związek ze zmianami klimatycznymi.

Alexandria Ocasio-Cortez to najmłodsza kobieta w historii amerykańskiego Kongresu. Choć dziś zasiada w Parlamencie, jeszcze niedawno jej życie nie różniło się od tego, jakie wiodą przeciętni dwudziesto- i trzydziestolatkowie. Często brakowało jej pieniędzy na czynsz i wielokrotnie borykała się z problemem braku ubezpieczenia zdrowotnego.

Ocasio-Cortez startowała z ramienia Partii Demokratycznej. W jej programie znalazło się m.in. podniesienie płacy minimalnej, powszechny dostęp do opieki medycznej i edukacji. Ostatnio "Portorykanka z Bronksu" zasugerowała na swoim koncie na Instagramie, że powinniśmy zastanowić się nad zasadnością posiadania dzieci. Ocasio-Cortez ma na myśli skutki zmiany klimatu, m.in. prognozowane kataklizmy oraz wzrost biedy i głodu.

"Jest naukowa zgoda co do tego, że życie naszych dzieci będzie bardzo trudne. I to prowadzi młodych ludzi do uzasadnionego pytania: Czy posiadanie dzieci wciąż jest w porządku? - mówiła Alexandria Ocasio-Cortez.

Przy okazji Amerykanka wyraziła swoje niezadowolenie. Uważa, że jak do tej pory nic nie zostało zrobione, aby zapobiec skutkom globalnego ocieplenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: To Dygant doradziła Bujakiewicz, żeby zagrała u Patryka Vegi

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także