GwiazdyAndrzej Seweryn był mężem Krystyny Jandy. W sumie pięć razy stawał na ślubnym kobiercu

Andrzej Seweryn był mężem Krystyny Jandy. W sumie pięć razy stawał na ślubnym kobiercu

Andrzej Seweryn pięć razy stawał na ślubnym kobiercu
Andrzej Seweryn pięć razy stawał na ślubnym kobiercu
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

24.06.2022 10:39, aktual.: 24.06.2022 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na platformie Netflix można już oglądać serial "Królowa", w którym w główną rolę drag queen wciela się niesamowity Andrzej Seweryn. Niewiele osób jednak wie, że aktor wiódł bardzo bogate życie uczuciowe. Miał aż pięć żon. Jedną z nich była Krystyna Janda.

Andrzej Seweryn w czasie studiów w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej angażował się w działania opozycyjne. Na jednym ze studenckich protestów w 1968 roku poznał Bogusławę Blajfer. Od tamtej pory zaczęli razem buntować się przeciw sytuacji politycznej w Polsce i razem też trafili do więzienia. Po wyjściu postanowili się pobrać. Ich małżeństwo rozpadło się w 1973 roku. 

Jak wyglądał związek Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna?

Będąc jeszcze zamężnym, Andrzej Seweryn poznał Krystynę Jandę. Ona była wtedy studentką, on asystentem Tadeusza Łomnickiego w Szkole Teatralnej. 

"Umawialiśmy się na spotkania, najczęściej w sprawie książek. Pamiętam, że pożyczył mi ‘Ferdydurke’ Gombrowicza. Później zachorowałam, a on zaczął telefonować codziennie, nic więcej jednak się nie działo. Aż do pewnego wieczoru, kiedy przyjechał do Ursusa, tym razem bez żadnego pretekstu. I właśnie wtedy – jakby to powiedzieć – stało się to, co się stało" – wspomina Janda w książce "Gwiazdy mają czerwone pazury".  

W 1973 roku Andrzej Seweryn i Krystyna Janda wzięli ślub. Gdy aktorka była na trzecim roku studiów, urodziła córkę Marię. Ona oddawała się życiu rodzinnemu, na pewien czas zupełnie zapominając o planach zostania aktorką, a on kontynuował swoją karierę. Para rozstała się w 1979 roku. 

"Nikt mnie nie rzucił, nie przestał kochać, nie zdominował, nie upokorzył. Dojrzałam jednak do dnia, kiedy powiedziałam sobie: nie będę aktorką, nie będę szczęśliwą kobietą, jeśli pozostanę w tym związku" – mówiła niegdyś Janda w wywiadzie dla Interii. 

Andrzej Seweryn i Krystyna Janda nadal utrzymują dobry kontakt
Andrzej Seweryn i Krystyna Janda nadal utrzymują dobry kontakt © AKPA

Andrzej Seweryn był pięciokrotnie żonaty

Po drugim rozwodzie Andrzej Seweryn wyjechał do Francji. Ze względu na późniejsze wprowadzenie stanu wojennego w Polsce musiał zostać na obczyźnie. Tam poznał Laurence Bourdil, która została jego trzecią żoną. Para pobrała się w 1982 roku i doczekała się syna Yanna. Małżeństwo to potrwało pięć lat. Potem aktor ożenił się z libańską aktorką Mireille Maalouf, z którą ma syna Maximiliena. Co obecnie wiadomo o synach Andrzeja Seweryna? Oboje mieszkają ze swoimi matkami we Francji. 

W 2015 roku, gdy Andrzej Seweryn przebywał już w Polsce, do mediów trafiła wiadomość, że ponownie staje na ślubnym kobiercu. Jego wybranką okazała się być Katarzyna Kubacka – prezeska Fundacji Sztuki Filmowej "Taki jestem" i producentka Festiwalu Filmów – Spotkań Nie Zwykłych w Sandomierzu. Poznali się trzy lata wcześniej przy organizacji wydarzenia kulturalnego w Maroku. Różni ich 18 lat, lecz są niezwykle dobraną parą. 

"Dzięki Kasi hamuję się w swoich zapędach artystycznych. Zacząłem znajdować czas na spotkania z rodziną, na wyjazdy, na wakacje z Marysią i wnukami" – wyznał jakiś czas temu Seweryn na łamach "Gali". 

Andrzej Seweryn jest szczęśliwym mężem Katarzyny Kubackiej-Seweryn
Andrzej Seweryn jest szczęśliwym mężem Katarzyny Kubackiej-Seweryn © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także