ycipk-2oeva8

Ania Dąbrowska wygrała "The Voice Kids". Na co dzień mierzy się z poważną chorobą

Anna Dąbrowska cierpi na mukowiscydozę. Zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids o swojej genetycznej chorobie opowiedziała na antenie śniadaniówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ania Dąbrowska wygrała ostatnią edycją The Voice Kids
Ania Dąbrowska wygrała ostatnią edycją The Voice Kids (AKPA)
ycipk-2oeva8

23 lutego odbył się finał muzycznego programu "The Voice Kids", w którym wyłoniono największe młode talenty wokalne w Polsce. Najlepsza z najlepszych okazała się 13-letnia Ania Dąbrowska, która zachwyciła jurorów i widzów swoją pozytywną energią i niezwykłym głosem.

Na co dzień dziewczynka zmaga się z poważną chorobą, która nie powstrzymuje jej jednak przed realizacją marzeń. Ania cierpi na mukowiscydozę, czyli chorobę genetyczną, wpływającą przede wszystkim na układ oddechowy oraz pracę przewodu pokarmowego.

fot. AKPA AKPA
Podziel się
ycipk-2oeva8

Organizm chorego wytwarza nadmierne ilości śluzu i wydzielin, które utrudniają pracę narządów wewnętrznych. Dokładna liczba chorych w Polsce nie jest znana. Według rejestru, prowadzonego przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce, jest około tysiąca chorych, w tym około 300 osób powyżej 18-go roku życia.

- O chorobie dowiedziałam się, gdy miałam 5 lat. W sumie na początku bałam się tej choroby, była dla mnie ciężka i mogłam z nią żyć, ale teraz już się nauczyłam - mówiła Ania w "Pytaniu na Śniadanie".

Ania w planach ma nagranie swojej płyty, co zamierza zrobić jak najszybciej. Gratulujemy sukcesów i wróżymy Ani świetlaną przyszłość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2oeva8

Zobacz też: Pierwszy samodzielny oddech po roku. Poruszające nagranie

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oeva8

ycipk-2oeva8
ycipk-2oeva8