Trwa ładowanie...
d3t4xfk

Anna Kalczyńska o pielęgniarkach, które ratują chorych na COVID-19. "Bohaterki naszych czasów"

Anna Kalczyńska w mediach społecznościowych zamieściła wymowny wpis. Złożyła hołd pielęgniarkom z całego świata, które codziennie narażają swoje zdrowie. "Tak wyglądają ich zmęczone twarze, posiniaczone i pokryte odciskami od masek przeciwwirusowych" - podkreśla prezenterka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Kalczyńska poruszyła ważną kwestię
Anna Kalczyńska poruszyła ważną kwestię (ONS.pl)
d3t4xfk

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Na świecie zarażonych jest coraz więcej osób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności codziennie narażają swoje życie i bliskich, by ratować chorych na COVID-19.

Ukłon w kierunku pielęgniarek

Anna Kalczyńska chyli czoła ich poświęceniu. Na instagramowym koncie udostępniła serię zdjęć pielęgniarek z całego świata. Na ich twarzach widzimy siniaki i odciski po noszeniu przez wiele godzin masek przeciwwirusowych. "Pielęgniarki ratujące życie chorych na COVID-19. Bohaterki naszych czasów. Te kobiety, Koreanki, Chinki, Włoszki, Hiszpanki, Francuzki i wiele wiele innych narażają codziennie swoje zdrowie i życie w służbie pacjentom" - zauważa Kalczyńska.

d3t4xfk

Pod postem pojawiły się liczne komentarze dotyczące polskich pielęgniarek. "Moja mama jest pielęgniarką. Szpital zmienia się na zakaźny... Na tę chwilę, dostała informację, żeby spakowała torbę z rzeczami osobistymi, bo jest taka możliwość, że nie wyjdzie ze swojego miejsca pracy. Szczerze, martwię się o nią, ale jednocześnie jest dla mnie superbohaterką - na hasło: "weź może jakieś zwolnienie", odpowiedziała, że absolutnie, przecież jest tam potrzebna" - napisała jedna z internautek.

Kolejna kobieta poruszyła wątek, że pielęgniarki w Polsce mają ograniczoną ochronę. "Niedługo będzie można pokazać twarze polskich lekarek i pielęgniarek po walce z koronawirusem. Bez odcisków. Bo nie mamy masek" - oznajmia.

d3t4xfk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t4xfk

Podziel się opinią

Share

d3t4xfk

d3t4xfk