Trwa ładowanie...
d42h7de

Anna Nowak-Ibisz o sytuacji kobiet w Polsce. "Wychowano nas bez wiedzy o własnym ciele i seksualności"

Anna Nowak-Ibisz jest przeciwna zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Przerwała milczenie i jasno określiła, co myśli o sytuacji kobiet w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Nowak-Ibisz mówi o prawach kobiet
Anna Nowak-Ibisz mówi o prawach kobiet (ONS)
d42h7de

Anna Nowak-Ibisz opublikowała na swoim profilu na Instagramie grafikę przedstawiającą "grób matki Polki z przymusu". Ilustracja przedstawia pomnik nagrobny zrozpaczonej kobiety, pod której stopami leżą biało-czerwone kwiaty.

Anna Nowak-Ibisz o sytuacji kobiet

Zdaniem Anny Nowak-Ibisz kobiety są wychowane bez świadomości dna, bez wiedzy o własnym ciele i fizjonomii. Aktorka podkreśla, że od dziecka wpajano nam, czego nie powinny robić kobiety i dziewczynki.

"Od małego nasączono nas mądrościami ludowymi w stylu: Dziewczynka nie powinna! Kobieta nie może! Przed ślubem nie wolno! Po ślubie Kobieta musi! Kobieta ma wytrzymać! Gwałt ma znieść w każdej postaci od męża i od niemęża... Kobieta nie ma prawa!! Nie ma prawa do głosu, do samostanowienia, do edukacji, do wyboru, do własnego życia, do bycia inną...do tego zwłaszcza nie ma prawa do dzisiaj" – mówiła aktorka, nawiązując do obecnej sytuacji.

d42h7de

Przypominamy, że to właśnie 15 kwietnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego "Zatrzymaj aborcję", dotyczącego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła obywatelom protesty, co spotkało się z głośnym sprzeciwem społeczeństwa. Anna Nowak-Ibisz jest oburzona i podkreśla, że w ten sposób kobietom odbierana jest wolność.

"Nasze babcie i nasze matki nie miały prawa do własnego zdania, oduczano nas wszystkiego, co mogłoby dać nam skrzydła i wyrywano nam lotki jedną po drugiej! Nie wszystkim z nas na szczęście! Ale ile kobiet żyje na grobach swoich marzeń, zafundowanych nam, przez wychowanie, pomocne w tym instytucje albo domowych katów?" – pisała.

Anna Nowak-Ibisz apelowała również do kobiet, aby wzajemnie podnosiły się z nieszczęścia i wspierały w trudnych chwilach.

"Podnoście inne kobiety z nieszczęścia i z dna rozpaczy! Okażcie im serce! Ale przede wszystkim zajrzyjcie we własne" – przekonywała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42h7de

Zobacz także: Smacznego na dobry wieczór! Odc. 2: Chlebek bananowy

d42h7de

Podziel się opinią

Share
d42h7de
d42h7de